„Je tam hodně pro a proti. Záleží na finanční stránce, záleží na klucích, kdo by to chtěl hrát. Co si budeme povídat, je to trošku větší žrout času. Je tam jednou tolik zápasů a kvalita je samozřejmě o hodně lepší než v kraji. Já si to nechám projít hlavou. Je těžké skloubit to se zaměstnáním. Není mi navíc dvacet let,“ vyprávěl kapitán úspěšného týmu Martin David bezprostředně po úspěšné kvalifikaci proti Bílině.

O tři měsíce později je ale jasno. Kralupy si druhou ligu zahrají a jejich barvy bude nadále hájit i lídr mužstva. Právě David je totiž jedním ze sedmnácti stávajících hráčů, kteří se s vedením domluvili i pro příští sezonu.

Vedle něj budou pokračovat také brankáři Luboš Novotný a David Němec, obránci Roman a Jakub Verbíkovi, David Chládek, Jakub Kučera a Tomáš Prášek a útočníci Tomáš Soukup, Ondřej Hampl, David Bradáček, Jakub Kaprál, Jonáš Marek, Jiří Brandejský, Štěpán Binko, Filip Štibran a Adam Stupka.

Realizační tým zůstává beze změny a i ve druhé lize povede kralupské hokejisty jako hlavní kouč Martin Příhoda, kterému bude asistovat Jan Boháček.

„Dali jsme hlavy dohromady a řekli jsme, že ambice jsou takové, že bychom se chtěli porvat o play-off. Snad se nám to podaří. Síla manšaftu by měla být slušná, abychom se mohli probojovat do play-off,“ vyhlásil trenér Příhoda v nedávném rozhovoru na YouTube kanálu Městského úřadu Kralupy nad Vltavou.

Spolu s manažerem Martinem Hamplem zároveň představil první posilu v podobě Josefa Zajíce mladšího, který ještě loni nastupoval v první lize a má i extraligové zkušenosti.

| Video: Youtube

„Jméno Josef Zajíc ke Kralupům patří. Jeho táta tady působil jako hlavní trenér mládeže i A týmu, takže jsme se s Pepou domluvili na spolupráci. V tuhle chvíli můžu říct, že tady bude příští sezonu hrát,“ nechal se slyšet Hampl.

Ještě než představí další posily, budou si fanoušci muset počkat. „Stále pracujeme, a tak další hráči budou zveřejněni již brzy . . . zůstaňte s námi,“ slibuje klubový web.

Nováček druhé ligy už má každopádně jasno alespoň o některých přípravných zápasech. 25. srpna přivítá na domácím ledě Řisuty a poslední den v měsíci se pak střetne ještě s Mosteckými Lvy. Právě zápasem proti nim pak Kralupy 23. září vstoupí do nového druholigového ročníku.