Klub z Kladenska by neměl být pro Kralupy žádnou větší překážkou, v nejnižší krajské soutěži mu momentálně patří v celkové tabulce až devátá příčka. Žilina z deseti utkání vyhrála jen třikrát, zdaleka se tedy nemůže opřít o bezvadnou formu.

Svěřenci hlavního trenéra Josefa Zajíce jsou naopak stále druzí a mají na dosah vedoucí Sedlčany, na které HK ztrácí dva body. Kralupy si v posledním utkání smlsly nad Zlonicemi, soupeře před Vánocemi vypráskaly 10:2 a modrobílí fanoušci, kteří se do nedaleké Žiliny chystají, čekají podobný průběh i tentokrát.

„Minule nám to tam sice napadalo, ale Žilina je silný rival, měli jsme štěstí. Hlavně na svém ledě se prezentuje dobrou hrou, proto nás čeká těžká cesta za dalšími body,“ krotí natěšené příznivce trenér Jiří Exner.

Kádr HK se od Vánoc poprvé sešel teprve předevčírem, předtím se na ledě naposledy viděl 16. prosince. Dle slov Jiřího Exnera ale hráčům břicha přes svátky nenarostla: „Klukům jsme nechali volno. Apelovalo se však na to, aby zůstali v tréninku. A musím říct, že k úkolu přistoupili zodpovědně, pauza na nich není vůbec znát. Chodili do posilovny, běhali, makali na sobě. Takže je vše v pořádku.“

Kralupy se se Žilinou utkají v sobotu (18.45) a oči příznivců se budou o víkendu zároveň upínat i k utkání lídra ze Sedlčan. Tatran nastoupí o den později proti nevyzpytatelnému Spartaku Příbram. 

11. kolo krajské soutěže: Žilina - Kralupy, Rakovník - Benátky B, Zlonice - Hvězda Kladno, Velké Popovice - Žebrák, Hořovice - Božetice, Spartak Příbram - Sedlčany.