Zápas ve Slaném ztratili svěřenci trenéra Jiřího Škubala ve druhé polovině závěrečné části. Stavem 3:3, který určila divoká úvodní třetina a zamčené brány gólmanů ve druhé, jako první znovu pohnuli domácí. Lvi následnou trefou svého kapitána Kunbinčáka navíc dokázali náskok i pojistit. Tomáš Havel ještě reagoval snížením, poslední slovo ale měla do opuštěné klece hostů domácí posila Martin Frolík.

Hokejisté HC Buldoci Neratovice zvítězili i ve svém druhém letošním utkání krajské soutěže mužů. Poté, co doma rozstříleli rakovnické béčko 16:0, zhasli kladenskou Hvězdu 7:2.

V utkání nejvíce vynikl trenér buldočí přípravky Michal Pařík, který vstřelil hattrick a ukázal, že v neratovické rodině Paříků mají hokejového umu na rozdávání, neboť jeho bratr Lukáš se stal letos nejvýše draftovaným Čechem v NHL.

Přímo u střídačky Buldoků sledoval část zápasu legendární Jaromír Jágr, reprezentační současník neratovického kouče Martina Chabady, ten ač o pět let mladší, svou aktivní hokejovou kariéru ukončil. Stejně jako trenér neratovické mládeže Michal Broš, který v nedávném rozhovoru pro Mělnický deník uvedl, že za áčko Neratovic hrát nehodlá.

Jenže následně nastoupil k utkání za amatérský tým Fans Lev Praha a vstřeleným hattrickem se pochlubil na sociálních sítích. To podle důvěryhodného zdroje přímo z neratovického klubu má naznačit, že Chabada s Brošem by se mohli objevit na ledě možná už v odvetě proti Kladnu 7. prosince jako součást mikulášské nadílky. Jak interpretovat přítomnost Jágra u neratovické lavičky, je prý na fantazii každého.

Kralupy přetlačily kozly gólem v oslabení

První body v nové sezoně slaví hokejisté Kralup. V úvodním domácím utkání nového ročníku krajské ligy přetlačili Velké Popovice 4:3 po prodloužení. Rozdílový gól vstřelil Jakub Kaprál v oslabení.

Kralupští se stejně jako v Černošicích potýkali i proti Slavoji s množstvím vylučovaných hráčů. Paradoxně ale během jednoho z deseti trestů zápas přiklonili na svou stranu. „Díky výbornému gólmanovi a naší bojovností jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ věděl trenér Kralup Dušan Sikela po utkání, v němž domácí vedli po obratu ve druhé části už o dvě branky.

V první periodě se hostitelé na ledě chvíli hledali a hned první přesilovou hru potrestal Maňas. Jeho branka zůstala do první přestávky jedinou. Ve druhé třetině předvedly Kralupy opravdovou lavinu a byla pouze v jejich režii.

Postupně se trefili Robin Student, Martin Hanžl a po individuální akci i nadvakrát zakončující Martin David. „Začátek moc nevyšel, dostali jsme rychlou branku. Pak jsme se už rozjeli, spousta střel, šancí, ale bohužel bez gólu. Do druhé třetiny jsme udělali nějaké změny, to se povedlo a prostřední část jsme i díky tomu celkem přesvědčivě vyhráli,“ vrátil se trenér Sikela ke tříbrankové smršti, po které na stadionu asi málokdo pochyboval, že by domácí nedokázali zápas dohrát do vítězného konce.

Jenže gólově plodné pasáže se hned v úvodu třetí části dočkali i hosté. V rozmezí necelé minuty bylo srovnáno po trefách Freislera a Vacka. I nadále Slavoj bušil na vrata a domácí v pásmu zcela zamkl. Další střely už ale pokryl tradičně výborný Exner a se spoluhráči přestál i závěrečný nápor.

„Po vyrovnání už jsme klidně mohli i prohrát. Prakticky celá třetí třetina byla z naší strany v oslabení, spousta vyloučených hráčů. Soupeř měl obrovský tlak, který jsme s velkým štěstím přežili,“ přiznal Sikela. Kralupy po brejcích zazvonily dvakrát na brankovou konstrukci. Smrtící úder si nechali do prodloužení a jeho čtvrté minuty, kdy loterii rozhodl ve vlastním oslabení Jakub Kaprál.

Krajská liga, 2. kolo

Benešov – Žabonosy 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
Branky: 17. a 40. Kaňka, 25. Formánek, 30. a 60. Eiselt, 54. Sládek – 11. Kubát, 33. a 35. Hrachovec. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0.

Poděbrady – Ml. Boleslav B 5:7 (3:4, 1:2, 1:1)
Branky:14. a 59. Příhoda, 17. Pácal, 20. Kejdana, 39. Šafra – 3. a 34. Ficek, 6. Tregl, 10., 15., 23. Mareš, 52. Vondrlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0.

Králův Dvůr – Černošice 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Branky: 10. a 46. Pulkrab, 25. Krudenc, 51. Hofman, 52. Sobotka, 58. Urbančík. Vyloučení: 4:5. Bez využití.

Kutná Hora – Vlašim 2:1 P (0:1, 0:0, 1:0)
Branky: 56. Dytrych, 63. Rudolfský – 12. Herwig. Vyloučení: 7:8. Bez využití.

Kralupy – Popovice 4:3 P (0:1, 3:0, 0:2 – 1:0)
Branky: 22. Student, 29. Hanžl, 33. David, 64. Kaprál – 4. Maňas, 42. Freisler, 43. Vacek. Vyloučení: 10:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

Slaný – Mělník 6:4 (3:3, 0:0, 3:1)
Branky: 6. Vodička, 9. a 14. Slánský, 50. Vošahlík, 56. Kubinčák, 60. Frolík – 6. a 10. Šípek, 10. Litera, 58. T. Havel. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0.

Kolín B – Čáslav 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 1. a 30. Kopecký, 10. B. Sladký, 35. Kadlec st., 44. Kadlec ml. – 14. Borovanský, 50. Lang. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Rakovník – Příbram B 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)
Branky: 8. a 33. Kos, 12. a 54. Vyskočil, 20. a 30. Zuska, 32. Větrovec, 33. Kounovský, 46. Hegenbart, 47. Ságner, 57. Macháček – 41. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Krajská soutěž

Hvězda Kladno – Neratovice 2:7 (1:1, 1:1, 0:5)
Branky: 11. Formánek, 35. Náprstek - 1., 50. a 57. Pařík, 32. Horevaj, 43. Mareček, 45. Mrázek, 51. Litomyský. Vyloučení: 5:1. Bez využití.

Ostatní výsledky 2. kola: Rakovník B – Zlonice 10:3, Mníšek p. Br. – Benátky n. J. B 9:4, Solopisky – Sedlčany 1:7, Žebrák – Hořovice nehlášeno.