Kralupský nováček nečekaně zamotal pořadím na čele skupiny, přestože v derby se slánskými Lvy prohrával už o dvě branky. Výsledek je o to překvapivější, že hosté prohráli jediný z předešlých devíti zápasů.

„Znovu jsme podali týmový výkon, který zdobila velká obětavost. Dušan Sikela hrál s nedoléčenou rukou. Přišli i kluci na chřipce. Všichni dali do zápasu maximum,“ oceňoval spokojený hlavní trenér Kralup Josef Zajíc.

Přívlastek nejcennějšího vítězství po postupu do krajské ligy ale odmítal. „Za vítězství jsme vděční, výkon byl fajn, ale zůstáváme pokorní. Nejcennější pro nás bude, když v soutěži zůstaneme. Toto byl jeden schůdek na naší cestě,“ nepřeceňoval zkušený stratég vítězství nad jedním z favoritů celé soutěže.

V samotném utkání domácí znovu ukazovali, že jsou po úvodním zvykání na vyšší level soutěže a doplnění kádru schopní popasovat se i s těmi nejlepšími. V průběžném skóre měl ovšem nejdříve navrch sok z Kladenska.

„V první třetině jsme soupeře přestříleli tak deset ku dvěma. Když tlačíte, zvyšuje se i riziko, že propadnete a soupeř vám frnkne. To byl přesně náš případ,“ objasňoval Zajíc dvoubrankové manko, které ovšem tým tentokrát nezlomilo.

Čtyři minuty po druhém úspěchu hostí už bylo srovnáno. Homolka po úspěšném napadání v útočném pásmu snížil, Řehák po rychlém výpadu srovnal. Rozhodující úder si Zajícovi muži schovali do 53. minuty. Potřetí našel mezeru mezi betony hostujícího gólmana v přesilovce Borkovec.

„Nadále jsme hráli svou hru a nepouštěli soupeře do šancí,“ dodal Zajíc k obratu, který nováčka vzdálil od barážové příčky na čtyři body.

Mělničtí načali svůj gólový účet v roce 2019 už ve třetí minutě. Kdo ale po brance Tomáše Havla vyhlížel hladké vítězství, nedočkal se. Až do konce základní hrací doby se hrál vyrovnaný hokej s desítkou vyloučených hráčů na každé straně. Královodvorští brzy začali zaměstnávat brankáře Vokurku a ještě do první přestávky srovnali na 1:1.

Další dvě třetiny změnu skóre nepřinesly. Na obou stranách zůstala nevyužitá řada šancí včetně sto vteřin dlouhé dvojnásobné početní výhody Dvora v závěrečné části. Prodloužení už patřilo domácím. Sérii velkých šancí přetavil v poslední minutě přesně mířenou střelou znovu Tomáš Havel.

„Vezeme z Mělníka cenný bod! Náš tým makal naplno a hrál výborně, v brance doslova čaroval Jiří Krejčí,“ zazněla slova chvály na králodvorském webu.

Mělník se vítězstvím posunul na druhou příčku skupiny Západ o bod za Černošice.

Mělník – Králův Dvůr 2:1 P (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)
Branky a asistence: 3. T. Havel (Prejza), 65. T. Havel (Kapoun) – 16. Klimeš (Veber). Vyloučení: 10:10, navíc Sagan (K. D.) 10 min OT. Bez využití. Diváci: 350.

Kralupy – Slaný 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky a asistence: 27. Homolka (Borkovec, Sikela), 29. Řehák (Kučera), 53. Borkovec (Homolka) – 16. Cigánik (Kubinčák), 25. Tuček (Frolík, Kubinčák).