S Benátkami se Kralupy shodou okolností utkaly již před rokem, kdy v rámci 1. kola krajské ligy porazily 4:2 benáteckou rezervu. Hattrickem k tehdejšímu triumfu přispěl nejlepší kralupský střelec loňské základní části David Bradáček, a čerstvě dvaadvacetiletý útočník se prosadil i letos proti benáteckému áčku. Svou první trefou přípravy přispěl k povedené první třetině, kterou Kralupští s dalším příspěvkem Adama Stupky vyhráli v poměru 2:1.

"První třetina výborná, kluci přesně dodržovali, co jsme chtěli," komentoval povedený začátek utkání pro klubový web trenér Martin Příhoda. "Celý týden něco nacvičujeme, kluci to plnili, dostali jsme svým způsobem náhodný gól na 2:1, ale super třetina, ten hokej vypadal dobře a snad jsme byli i lepší.“

Do druhé třetiny ovšem nastoupili hosté jako vyměnění a během sedmi minut po dvou brankách Jiřího Hozáka, trefě Václava Jankovského a druhému gólu Viktora Martínka náhle vedli o tři góly.

Domácí ale příliš nezaostávali a po využitém přečíslení Pavla Husarika s Adamem Kellersteinem a následném přesnému projektilu od modré v podání Martina Kehara byli rázem zpátky ve hře.

V otočení utkání nazpět na svou stranu je ovšem brzdila neefektivní koncovka a po dalších úspěších Vojtěcha Havlase, Lukáše Kučery a Jana Dvořáka bylo rozhodnuto, že vítězství si z generálky na novou sezonu odvezou domů Benátky. Tomu nezabránilo ani poslední slovo, kterým kralupská posila z Letňan Adam Kellerstein zpečetil skóre na konečných 5:8.

Kralupští tak v sérii pěti přípravných utkání zaznamenali celkem dvě výhry, tři porážky a pozitivní bilanci ve skóre 27:23.

"Musím říct, že ty zápasy nebyly špatné," ohlédl se pro klubový web trenér Příhoda za celým přípravným obdobím. "Když sem ale přijedou takto vyspělá mužstva, jako jsou Benátky nebo Most, tak je vidět, že ti kluci spolu hrají déle, taktiku mají jasně zmáklou, umí si to perfektně dát, my pak s nimi chceme hrát hokej a to je problém, protože jak spolu nejsme dlouho, tak si na sebe ještě zvykáme a pak nás ti kluci přehrávají. Jsme dobře nabruslení, fyzicky stíháme, ale musíme si zažít systém, taktiku, a to je to, co nás zatím sráží a na čem musíme nejvíc zapracovat."

Sestřih utkání a ohlasy s trenérem Martinem Příhodou:

| Video: Youtube

Příští sobotu už se kralupský tým poprvé po dlouhých 23 letech představí v prvním ostrém utkání třetí nejvyšší soutěže, do které půjde trenérská dvojice Příhoda – Boháček s tímto složením:

ÚTOČNÍCI - Michal Bezouška, Štěpán Binko, David Bradáček, Josef Broš, Ondřej Hampl, Kryštof Hrala, Pavel Husarik, Adam Kellerstein, Jonáš Marek, Tadeáš Pejchal, Tomáš Prášek, Tomáš Soukup, Adam Stupka, Vojtěch Šilhavý, Filip Štibran, Václav Zídek

OBRÁNCI - Martin David, David Chládek, Kryštof Kapoun, Martin Kehar, Jakub Kučera, Adolf Straka, Josef Zajíc

BRANKÁŘI - Lukáš Sochůrek, Luboš Novotný, David Němec