Kralupy do zápasu v Písku vstoupily aktivně a v jeho první polovině měly o něco více ze hry. Písek si vypracoval několik gólových příležitostí, ale všechny ztroskotaly na skvěle chytajícím Lukáši Sochůrkovi, jehož kabina po utkání zvolila nejužitečnějším hráčem zápasu. Dlouho odolával i brankář Richard Kříž v domácím brankovišti, ale ještě v první třetině přeci jen nakonec polevil, když v poslední minutovce nestačil na bekhendový pokus Václava Zídka, který si tak připsal první zářez sezony.

Příležitost srovnat pak domácí obdrželi hned v úvodu druhé třetiny v podobě přesilové hry, kdy za katr usedl za sekání Josef Zajíc. Kralupští však všechna oslabení v zápase odehráli skvěle a nejinak tomu bylo i v tomto případě, kdy se nejenže Písku nepodařilo srovnat, ale po chybě obránce Turka navíc vyrazil do úniku Kryštof Hrala, jenž následně dělovou a přesnou střelou zápěstím navýšil kralupské vedení na dva góly.

Lekci z přesilovkové produktivity pak domácím udělil o necelých pět minut později Vojtěch Šilhavý, který provinilce Filipa Koláře na trestné nenechal ani vydechnout, po buly se ujal kotouče a nekompromisním bekhendem vrátil po čtyřech sekundách domácího útočníka za stavu 0:3 zpátky do hry.

Pohodlné vedení poté Kralupští drželi až do 51. minuty, kdy se do přečíslení dostala úderná domácí dvojice Volf – Matiášek. Druhý jmenovaný svým druhým gólem sezony vykřesal svému týmu naději, kterou na začátku 59. minuty proměnil v drama nejlepší písecký střelec Tomáš Rousek.

Následný oddechový čas a závěrečná hra bez brankáře už ale Králům nepomohly. Kralupští vedení udrželi a z Písku si odváží první tříbodové vítězství po návratu do druhé ligy.

"Dneska výborný výkon, až na ten závěr, kdy jsme si to zase zkomplikovali sami," hodnotil zápas kralupský trenér Martin Příhoda. "Ale jinak vynikající výkon, bruslení, bojovnost, a myslím si, že dneska jsme si to plně zasloužili. Z mého pohledu jsme byli po celý zápas lepší. "

Kralupy tedy po třetím kole zaujímají s šesti body čtvrté místo v tabulce západní skupiny. „Zatím to vypadá, že se můžeme měřit úplně s každým, takže za mě super a snad to bude jenom lepší,“ říká Příhoda před těžkým středečním utkáním v Děčíně, po kterém čeká jeho tým návrat před domácí ochozy. Nejbližší domácí utkání sehrají v sobotu 7. října od 18 hodin proti řisutským Buldokům.

Sestřih utkání a ohlasy z kralupské kabiny:

| Video: Youtube