„Divácký zájem předčil moje očekávání a jsem za něj rád. Kulisa byla fantastická. Děkujeme všem fanouškům za podporu," neskrýval nadšení trenér mužstva a šéf klubu Martin Chabada, podle kterého v první třetině atmosféra hráče zřejmě i svazovala. Že si zahrají před několika stovkami diváků, totiž rozhodně nečekali. Většina z nich přitom byla z mělnické regionální ligy zvyklá spíše na prázdné tribuny.

Za rozhodující faktor porážky 2:4 pak Chabada označil neproměnění dvou vyložených šancí za příznivého stavu 1:0. „Pak jsme dostali tři poměrně laciné góly, které bych připsal na vrub našemu nedůrazu v předbrankovém prostoru. Ve třetí třetině jsme jednoznačně přehrávali soupeře, ovšem naše snaha vyústila pouze ke snížení stavu. Při závěrečné hře bez brankáře jsme inkasovali do prázdné brány," vrátil se bývalý extraligový útočník do zápasového dění.

Za pozitivum a příslib naopak považuje snížení počtu vyloučených na polovinu proti úvodnímu utkání v Králově Dvoře. V Neratovicích se tak už nyní těší na další domácí zápas, který je na programu už nadcházející sobotu opět od 19 hodin. A nepochybují, že tentokrát přijdou už i body.

Buldoci Neratovice – HC Žabonosy 2:4
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:1.
Branky: 8. Štukheil (Tůma, Rejlek), 49. Macek (Pek, Veselý) – 16. Pecka (Pomichálek), 31. Svoboda (Holoubek), 33. Procházka, 60. Beňovský. Rozhodčí: Arazim – Čáp, Vilímec. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 450.

Ostatní výsledky 2. kola: Králův Dvůr – Zlonice 3:10, Sp. Příbram – Hořovice 6:3, Žilina – Sedlčany 6:3, Božetice – Hvězda Kladno 1:10.

1. Králův Dvůr 2 2 0 0 0 14:6 6
2. Sp. Příbram 2 2 0 0 0 17:10 6
3. Žilina 2 2 0 0 0 12:5 6
4. Žabonosy 2 2 0 0 0 10:3 6
5. Kutná Hora 1 1 0 0 0 15:3 3
6. Hvězda Kladno 2 1 0 0 1 11:7 3
7. Buldoci Neratovice 2 0 0 0 2 5:8 0
8. Sedlčany 1 0 0 0 1 3:6 0