V úvodních dvou třetinách se střelecky prosadili vždy až po dvou zásazích soupeře. V závěrečné se ovšem dvakrát dostali ve skóre na kontakt a sahali po vyrovnání. Definitivně jasno o tom, že Mělničtí odejdou poražení i z druhého utkání v novém roce, bylo až v 60. minutě s gólem do prázdné brány.

„Bod za remízu by byl myslím spravedlivý,“ měl jasno Petr Litera, v utkání nejproduktivnější útočník hostí. Ani jeho dva góly a asistence u úvodního ovšem nakonec nestačily. „Myslím, že rozhodla první třetina, ve které jsme ve dvou oslabení dostali dva góly. Poté jsme se Černošickým dokázali vyrovnat. Hlavně ve třetí třetině, kdy jsme dotahovali dvoubrankové manko, jsme jim pořádně zatopili,“ vylíčil.

Sami Černošičtí připustili, že se s návratem na před Vánoci přerušenou vítěznou vlnu domácích zápasů zapotili. Asi nejvíc pak jejich jednička Frolík. „Hlavně na konci zápasu nás podržel. Utkání jsme zvládli, ale nebylo to nic lehkého. Na soupeře jsme nastoupili, ale v koncích třetin nás hosté trápili a dostávali se do hry,“ napsali na svůj web.

Mělničtí bez zraněných nejproduktivnějších hráčů Tomáše Havla a Alberta Janeleho nakonec popáté cestu do černošické brány nenašli. „Šancí na vyrovnání bylo dost. Já sám jich měl mnoho, bohužel to nepadlo. Branku, která byla regulérní, nám bohužel neuznali,“ litoval Petr Litera. Za pozitivum naopak označil výborný výkon brankáře Jakuba Šrámka, který po minulém zaskočení na závěrečné minuty chytal v sezoně poprvé od začátku.

Po dvou venkovních zápasech se nyní Junior představí dvakrát doma. Proti Velkým Popovicím a Kutné Hoře by si stoprocentním ziskem rád pojistil aktuálně osmibodový náskok na účast v předkole play-off.

Černošice – Mělník 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Branky: 4. a 60. Šalamoun, 14. a 26. Pulkrab, 34. Vokurka, 51. Staněk – 48. a 55. Litera, 15. Stinka, 39. Kapoun. Vyloučení: 6:4, navíc Vernek (ME) 5 + OK. Využití: 1:1.