Právo účasti v kvalifikaci o vyšší soutěž spadla Mělnickým do klína po dvou kontumačních výsledcích v závěru. V obou shodou okolností figuruje tým Vlašimi. Ten bez boje vyhrál nad Kralupy a stejným způsobem prohrál s Mělníkem. Oba okresní zástupci si tak v konečné pořadí prohodili pořadí na čele, kde má o bod navrch Mělník.

„Mužstvo HK Kralupy, které všichni pasovali na favorita soutěže a zároveň tým, který má velký zájem posunout se minimálně do kvalifikace o ligu juniorů, muselo kvůli marodce odložit utkání ve Vlašimi. A protože to bylo těsně před koncem soutěže, nenašel se jiný termín," objasnil manažer HC Junior Viktor Šebík s tím, že zároveň bylo ve prospěch Mělníka kontumováno jeho utkání s Vlašimí, na které se v říjnu hosté nedostavili a neakceptovali navrhované náhradní termíny.

V HC Junior se ale nakonec rozhodli pro odstoupení z kvalifikace. Stalo se tak po poradě realizačního týmu mužstva juniorů s hráči. Důvody jsou prosté. Tým po skončení dlouhodobé části soutěže už ukončil sezonu a hráči se rozprchli. Spolu s věkovým omezením hokejistů, kteří mohou v kvalifikaci startovat, by to znamenalo nejen značné oslabení, ale dokonce i riziko překládání, rušení či kontumace utkání. To v Mělníku, kde navíc nepřichází vzhledem k nízkému počtu vlastních hráčů potřebných ročníků v úvahu ani samotné působení v lize juniorů, nechtějí podstupovat.

„Vedení klubu rozhodnutí mužstva podporuje a považuje jej za rozumné," uvedl Viktor Šebík s tím, že náklady na dopravu (cca 25 tisíc korun) by nejspíš nebyly vynaloženy smysluplně. Fanoušky pak namísto kvalifikace pozval na rozlučku A-mužstva, která se v podobě utkání starších proti mladším uskuteční v pátek 14. března od 19 hodin.