Mělník / Po dvou jasných výhrách v poměru 7:1 si hokejisté mělnického Junioru upevnili druhé místo v tabulce druhé ligy. Poslední utkání s Benešovem ale domácí hokejisty pořádně bolelo a mnozí hráči si odnesli menší, či větší šrámy.

Naštěstí z mělnického táboru přišla o stavu zraněných příznivá zpráva: „Aleš Chamrád už dnes nastoupí k tréninku. Uvidí se, jak achilovka vydrží tréninkovou zátěž. Každopádně do neděle jsou ještě dva dny. Zcela fit jsou další dva zranění z utkání s Benešovem – Kalivoda a David. Do tréninkového procesu se už po zranění zapojil také obránce Cafourek, ale je to ještě tak otázka nejméně deseti dnů, než bude připraven do zápasu,“ pochvaloval si zdravotní stav svých svěřenců trenér Petr Brdička. Na marodce tak zůstává jen dlouhodobě zraněný gólman Houdek.

V neděli čeká Junior těžký duel, přestože se litoměřický celek nachází v horší polovině pořadí. V žádném případě by nemělo dojít ze strany hostů k jakémukoli podcenění.

Litoměřičtí prohráli pouze nejtěsnějším rozdílem na ledě silného Milevska a Písku a doma dokázali porazit Klášterec i Kolín. „Čeká nás velice silný soupeř, což dokládají jeho poslední zápasy. Litoměřice mají velice silný kádr a hrají dobrý hokej. My jsme v pohodě a na utkání se těšíme. Chceme samozřejmě podat co nejlepší výkon a naplno bodovat.“

Prostředí litoměřického zimáku zná důvěrně křídlo první lajny David Kalivoda, který byl v Litoměřicích na hostování. „To bylo ještě v krajském přeboru, ale nějací kluci v mužstvu ještě jsou. Jinak utkání beru jako každé jiné, i když se před zápasem asi hecovat budeme. Na utkání se těším, ale bude to těžké.

Litoměřičtí začali sezonu dobře a poslední dva zápasy vyhráli. Hokej je tam populární a chodí hodně lidí,“ dokládá sílu soupeře David Kalivoda. Zároveň ale sází na letošní vyrovnanost všech tří mělnických pětek. „Všechno neleží jen na té naší. Také gólově je to vyrovnané. To je určitě dobré.“

Utkání na zimním stadionu v Litoměřicích začíná v neděli od 17 hodin. Fanklub HC Junior Mělník pořádá výjezd do Litoměřic s odjezdem ve 14.46 z vlakového nádraží v Mělníku.

Jaromír Hejna