V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Hosté vycházeli ze zajištěné obrany a soupeře do žádného tlaku nepustili. „Báli jsme se, že domácí na nás od začátku vlítnou. Nic takového se ale nestalo. Hráli jsme celou třetinu s domácími vyrovnaný hokej. Vycházeli jsme z pozorné obrany a hlídali si střední pásmo,“ popsal vývoj první třetiny hostující trenér Luboš Svoboda.

Přesto ale hosté čisté konto neudrželi. Necelé dvě minuty před první sirénou po závaru před brankou gólman Vokurka viděl puk až na poslední chvíli a ten mu nešťastně podklouzl pod rukou.

„Vstup do druhé třetiny nám docela vyšel, vyrovnali jsme hru a v osmadvacáté minutě i skóre. Zhruba v polovině utkání jsme ale udělali hrubku a domácí šli do vedení. Branka s našimi hráči zatřásla a vybrali si hluchou pětiminutovku. Zkušení domácí toho dokázali využít vstřelením třetího gólu, kdy hráli přesilovku,“ dodal hostující trenér.

Rozdíl ale mezi loňským a letošním Juniorem je markantní v tom, že letos dokáže mužstvo zmobilizovat síly i v momentě, kdy se mu nedaří. Nejinak tomu bylo i v sobotu. Mnoho nechybělo a skóre mohlo být vyrovnané.

„O druhé přestávce jsme si přesně řekli, co od hráčů očekáváme, především jsme chtěli zrychlit pohyb na ledě. Hráči si vzali naše slova k srdci a výsledkem bylo rychlé vstřelení kontaktního gólu. Pak jsme se snažili o nátlakovou hru, ale domácí jsme pustili do dvou brejků. Vokurka ale mužstvo opět podržel. V závěrečné power-play jsme měli dvě šance, ale nedali. Pět vteřin před koncem byl například sám před gólmanem Roman Kala.“

I přes porážku ale hosté nezklamali a odehráli jeden ze svých nejlepších zápasů. „Domácí vedení i diváci uznali naši sílu. Podle jejich slov to byl špičkový zápas druhé ligy,“ dodal Luboš Svoboda.

Tábor-Mělník 3:2

Branky a nahrávky: 18. Mácha (Heršálek), 31. Mařík (Matušík), 33. Mařík (Zíb, Kocar) – 28. Vach, 42. Vach (Nosek). Třetiny: 1:0, 2:1, 0:1. Mělník: Vokurka – Krejčí, Klaban, Boháček, M. Kala, Drbohlav, Kašák – Příhoda, R. Kala, Kalivoda – Chamrád, Jakeš, Ambroz – Vach, David (41. Nosek), Tondr. (Hanousek, Cafourek, Freisler).

Jaromír Hejna