S další porážkou se v neděli ze hřiště soupeře vraceli hokejisté druholigového Junioru Mělník. Nezdar ve 27. kole na ledě nováčka v Trutnově nesl pořadové číslo jedenáct. V tabulce si Mělničtí pohoršili už do druhé poloviny na dvanácté místo. Domácí se na soupeře vyzbrojili hráči prvoligového Vrchlabí. Po celé utkání byli lepším týmem a po zásluze vyhráli 5:4.

Hosté vedli od 16. minuty. Roman Kala zavezl puk při hře čtyři na čtyři do útočného pásma, domácí gólman jeho střelu pouze vyrazil k Příhodovi, a ten si věděl rady – 0:1.

Závěr první dvacetiminutovky se však odehrával zcela v režii Trutnova. Nejprve Jindřich vystihl hostující rozehrávku, poté v oslabení ujela dvojice Jaroměřský – Mikšovský a deset vteřin před první sirénou z trestné lavice naskakující Hruška potřetí poslal puk do hostující branky.

Když se ve 22. minutě podruhé v utkání prosadil po přečíslení dva na jednoho Jindřich, těšili se domácí příznivci na kanonádu. Ta ale nepřišla. Zahozených šancí nakonec málem litovali, i když snížit na 5:4 se hostům podařilo až šestnáct vteřin před koncem.

Hráči Junioru po čtvrtém inkasovaném gólu zpřesnili hru a domácí brankář může mluvit o štěstí, že inkasoval ve druhé části pouze jednou. Ve 32. minutě ještě Jakeš neproměnil trestné střílení po faulu na Kalivodu, gól přišel o chvilku později z hole Vacha – 4:2.

Kontaktní branku měl na hokejce ve 47. minutě David, ale brankář Landsmann obrovskou šanci zlikvidoval. Po sérii vyloučení na obou stranách se v přesilovce prosadili opět domácí – 5:2.

V závěru hosté přidali a vynutili si převahu. Z několika šancí se ale ujali pouze dvě, ve kterých byl Jiří Jakeš. Nejprve bombou vymetl šibenici a v úplném závěru dorazil do branky střelu Romana Kaly. Na vyrovnání už ale nezbyl hostům čas.

HC Trutnov – HC Junior Mělník 5:4

Branky: 17. Jindřich (Havlíček, Rejsek), 19. Mikšovský (Jaroměřský), 20. Hruška (Ropický), 22. Jindřich (Králíček, Havlíček), 51. Potůček (Hruška, Tomáš) – 16. Příhoda (R. Kala), 33. Vach (Příhoda, Vrzal), 54. Jakeš, 60. Jakeš (R. Kala). Vyloučení: 9:14, navíc Vach (Mělník) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 420. Třetiny: 3:1, 1:1, 1:2. HC Junior: Houdek (Vokurka) – Boháček, Ton, M. Kala, Cafourek, Vrzal, Klaban – Buriánek, R. Kala, Kalivoda – Ambroz (Tondr), Jakeš, Chamrád – Příhoda, David, Vach (Chochola, Freisler).