Mělničtí hokejisté podlehli v rámci krajské ligy mužů nabuzenému Rakovníku. Hrál se krásný a rychlý hokej plný elegantních střetů i šancí. Pro diváky to byla skvělá podívaná a že jich v Rakovníku nechodí zrovna málo. Mělník ovšem spokojený neodjížděl. „I když jsme tam jeli vyhrát, Rakovník má nového trenéra (Otakara Vejvodu st.), který dal kádru nový řád," vysvětlil hlavní trenér mělnického Junioru Jan Boháček s tím, že věděli, že zápas bude těžký.

Rakovník má navíc užší hřiště, než na které jsou mělničtí hokejisté zvyklí. „Vletěli na nás hned od začátku. Celou první třetinu jsme se s tím srovnávali a zbytečně jsme chybovali," řekl Boháček.

Domácí hráči měli za sebou Jana Pospíšila, bývalého extraligového gólmana Kladna, který hrál i v zahraničí a ve druhé národní lize. Zrovna kouč Boháček si ho dobře pamatuje jako spoluhráče z Kladna. „Dvě třetiny zápasu jsme byli relativně lepší, ale chybami v obraně jsme jim nahráli na tři nebo čtyři branky. I když v naší bráně čaroval Vokurka, všechno pochytat nemohl," řekl Boháček a dodal, že zklamaný není. „Občas musí hráči dostat za vyučenou, aby si nemysleli, že jde vše samo."

HC Rakovník – HC Junior Mělník 5:2
(2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Ságner (Gebhart, Bauer), 15. Kounovský (Tolkner, Chvojka), 32. Chvojka (Mikeš, Bauer), 54. Kounovský (Vyskočil), 59. Grill (Gebhart, Ambroz) – 40. Krejsa (Příhoda), 52. Vernek (Krejsa).

HC Junior Mělník: Vokurka – Prejza, Pokorný, Nesládek, Krejsa, Kotek, D. Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Vernek, Kratochvíl, Novotný, Heran, Chvátal.