O tom, že se mělnický hokej zmítá v krizi, nepochybuje snad nikdo. Svědčí o tom nejen středeční ostudná domácí porážka od průměrných Řisut (2:5), ale i fakt, že hráči Junioru v letošním roce prohráli všech pět kol ve II. lize.

V utkání s Řisuty to na ledě někdy vypadalo, že se domácí hráči vidí poprvé. Až na výjimky, jmenovitě Příhoda, Vach, Chamrád, Vokurka, zůstali ostatní hluboko za svými možnostmi.

Zarážející je hlavně výkon útoku složeného z nejzkušenějších hráčů Kalivoda – Roman Kala – Jakeš. Záměrně nastupovali na třetí lajnu soupeře. Místo, aby se gólově prosadili, sami tři góly dostali. Mužstvu chyběla bojovnost, důraz před oběma brankami i rychlost. Takhle se prostě o druholigové body nehraje.

„Byl to náš nejhorší zápas, co jsem v Mělníku. Mužstvo netáhne za jeden provaz, hra se nedaří. Nezbývá, než se za ostudný výkon všem divákům omluvit,“ řekl po utkání hodně zklamaný trenér Petr Brdička.

Trpělivost přetekla i vedení klubu. Bez ohledu na středeční výsledek přijalo opatření, se kterými seznámí veřejnost po páteční hráčské schůzce.
Nespokojenost s výkonem mužstva neskrýval ani druhý z trenérů Luboš Svoboda. „Těžko se dá něco hodnotit. Opravdu jsme podali nejhorší výkon v sezoně. Vůbec nic nefungovalo. Do všech utkání jdeme s odhodláním, ale to nám dlouho nevydrží. Ve středu jsme v prvních šesti minutách hráli celé čtyři v oslabení, pak jsme dostali dva góly a už jsme se vezli. Je pravda, že když se utkání lámalo, měli jsme dvě šance, které jsme ale neproměnili. Pak už to bylo jen čekání na to, kdy se prosadí soupeř.“

Už v sobotu přitom čeká mělnický Junior zřejmě daleko těžší prověrka v Písku, který koketuje s možností postupu do I. ligy. Favorit je jasný, ale to za dané situace paradoxně pro mělnický tým výhodnější, než kdyby byl jeho soupeřem tým ze dna tabulky. Hráči mohou v současném rozpoložení jen překvapit. I to bude podle Luboš Svobody nad míru těžké. „Těžko můžeme od tohoto zápasu něco očekávat. Hráči si musí předně všechno urovnat ve svých hlavách. Pokud najdou na ledě společnou řeč a bude se jim dařit, můžeme pomýšlet na nějaký úspěch, ale je na to hrozně krátká doba,“ dodal.

S upadající formou hráčů klesá i návštěvnost diváků na domácích zápasech. A nespokojení příznivci netrpělivě čekají na impulz, který by dovedl mužstvo do očekávaného play-off. O tom, k jakým změnám nakonec vedení sáhne, budeme informovat v sobotním vydání Mělnického deníku.

Jaromír Hejna