Kvalitu ledu si na prvním tréninku otestovalo více než třicet hráčů, kteří by se mohli v novém ročníku objevit v dresu mělnického klubu.

„Měli jsme na tréninku třicet hráčů do pole a tři brankáře. Úvodní trénink byl takový seznamovací, kdy si hráči zvykali na nový led a zkoušeli novu výstroj,“ řekl úvodem trenér Petr Brdička, který povede se svým kolegou Lubošem Svobodou mužstvo i v nadcházející sezoně.

Mezi kmenovými hráči Junioru byla i celá řada možných posil. K vidění byli hráči z loňského kádru Benátek, loňských juniorů Mladé Boleslavi ale i z jiných klubů.

„Nechci teď spekulovat o jménech. Tým se bude postupem času stabilizovat, a kdo zůstane a kdo odejde, budeme znát až tak během deseti dnů. Situace oproti loňsku je nesrovnatelně lepší,“ poznamenal mělnický kouč a dodal: „Mladým hráčům jsme zde sehnali ubytování, takže mohou trénovat i dopoledne. Potěšilo mě, že na dnešním dopoledním tréninku bylo jedenáct hráčů. Vedle přípravy na ledě využívají hráči i posilovnu, kde se mimo jiné zaměřují také na cviky zaměřené na sílu a dynamiku nohou. Každopádně je situace na začátku sezony nesrovnatelně lepší než loni.“

Do ostrého startu 2. ligy v sobotu 13. září v Rokycanech tým absolvuje sérii přípravných zápasů. Ten první ve středu 12. srpna v Klášterci nad Ohří. O dva dny později už budou mít fanoušci možnost vidět HC Junior v akci na domácím stadionu v Mělníku proti Nymburku.

Jaromír Hejna