O tom, že na hokejisty Junioru padla krize, není pochyb. Ve středečním utkání s HC Řisuty tahali domácí hráči od začátku za kratší konec a po zásluze odešli poraženi. Nepomohlo ani to, že mužstvo přivedl na led nový kapitán David Kalivoda a do branky se postavil po delší pauze Vokurka.

Úvodní snahu domácích narušila už třetí minuta, kdy byl vyloučen Ton a chvilku po jeho návratu Martin Kala. Hosté získali převahu, kterou korunovali dvěma slepenými góly během necelých dvou minut.

Nejprve Sedláčkovu střelu tečoval těsně před domácím gólmanem Landa a nedal Vokurkovi šanci. U druhého gólu se opět projevila laxnost domácích obránců. Ti nechali zpoza branky přihrát Hegenbarta a neobsazený Kos podruhé napnul síťku domácí branky. Mělničtí se vzchopili až v přesilovce, kdy vstřelil Příhoda kontaktní gól.

Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala. Snahu domácí korunovali vyrovnávajícím gólem. Vach poslal od mantinelu puk před brankou a Martin Příhoda pohodlně dorážel do odkryté části branky.

Místo následného domácího tlaku ale přišla další hrubka. Trestal Hegenbart, jehož střelu přes bránícího Chamráda zaregistroval Vokurka až v síti. Obdržený gól srazil domácí opět na kolena. Nedařila se souhra, ani přihrávky. Hráči někdy působili, jako když se na ledě vidí poprvé. Dvě minuty před druhou sirénou přišel jeden z nejzkušenějších domácích hráčů Roman Kala na útočné modré zbytečně o puk a hosté z rychlého protiútoku skórovali zkušeným Bezouškou počtvrté.

Také závěrečnou třetinu ovládali hosté. Domácí trenéři se sice snažili o zvrat, ale změny v sestavě se minuly účinkem. Hráči přestali bojovat, hráli na náhodu a to na soupeře, jakým jsou Řisuty, nestačilo.

Přesto byli domácí blízko kontaktní brance. Opora hostů, gólman Novák, ale vychytal Jakešovo sólo a najíždějící Roman Kala už nestačil usměrnit skákající puk do opuštěné branky.

Jak je hokej krásný a jednoduchý ukázalo hostující trio Bezouška – Kos – Hegnebart v 53. minutě. Po vyšachování domácí obrany střílel posledně jmenovaný do odkryté branky – 2:5. Hosté pak zápas dotáhli bez problémů do vítězného konce a posílili své šance na play-off.

Hráči Junioru trestuhodně nevyužili jednu z posledních možností ukončit černou šňůru. Vzhledem k následující sérii silných soupeřů je nyní mělnická účast v play-off ve velkém ohrožení.

Z šedi průměru vynikl pouze střelec obou gólů Příhoda, Vach, Vokurka a přes chybu při třetím gólu i Chamrád. Podle našich informací by se hned dnes mělo znovu sejít vedení klubu, aby zvážilo nejbližší kroky. Jednání budeme na stránkách Mělnického deníku sledovat.

Mělník – Řisuty 2:5

Branky a nahrávky: 15. Příhoda (Vach, David), 24. Příhoda (Vach) - 12. Landa (Sedláček), 13. Kos (Hegenbart), 25. Hegenbart, 38. Bezouška (Kos), 53. Hegenbart (Kos, Bezouška). Rozhodčí: Nečas – Špůr, Žemlička. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:2, 1:2, 0:1. HC Junior: Vokurka (Houdek) – M. Kala, Cafourek, Vrzal, Klaban, Krejčí, Ton, Boháček – Příhoda, David, Vach – Chamrád, Tondr, Chochola – Kalivoda, R. Kala, Jakeš (Novák, Ambroz, Buriánek, Freisler).

Jaromír Hejna