Výsledky uplynulých týdnů v kombinaci s tradičně nevyzpytatelným derby zápasem nenechávají zcela v klidu ani mělnického trenéra Jiřího Škubala.
„Kluci si musejí hlavně uvědomit, že body nebudou zadarmo. Kralupy jsou sice dole, dostávají příděly, ale v poslední době se zlepšily. Vyšel jim duel v Rakovníku, kde měl gólman extra den a domácím nespadlo do brány nic,“ varuje šéf mělnické střídačky před podceněním regionálního rivala.

Výhodou hostí podle Jiřího Škubala může být právě fakt, že v Mělníku mohou jen překvapit, zatímco od domácích budou jejich příznivci očekávat ukončení série porážek.

„Potřebujeme se už znovu dostat v zápase na tři body. Ty tři ztráty už stačí,“ potvrzuje kouč. „Jednoduché to ale nebude. Možná by pro nás nyní byl lepší vyrovnaný zápas s někým z horních příček tabulky. Takhle jen uslyšíme, že je musíme smáznout. O to je to horší,“ uvažuje nahlas.

Samotný pohled na výsledky zápasů v Boleslavi (2:6), s Příbramí (4:5) a naposledy ve Slaném (5:6 SN), napovídá, co je současným problémem Junioru.

„Hra dopředu nám mimo Boleslavi fungovala, ale kupíme chyby v místech, kde by se stávat neměly. Budeme muset zásadně změnit přístup k bránění. Kromě Cicvárka s Chvátalem jsme zatím asi nenašli dvojice, které by si sedly,“ popisuje trenér Mělníka prostor ke zlepšení. Přijde už v sobotu?