V první třetině hosté díky dvěma přesilovkám udrželi se soupeřem krok. Domácí Vajgar byl aktivnějším mužstvem a v 18. minutě šel do vedení gólem Fina Kurikka v přesilovce. Po dvaceti sekundách ale už bylo vyrovnáno. Aleš Chamrád našel svou přihrávkou Boháčka, který vstřelil svůj premiérový gól v dresu Junioru.

Hned v úvodu druhé části vstřelil gól další z finských hostů v dresu Vajgaru Mäkellä a domácí získali převahu. Hosté pak dostali další dva góly při vlastním oslabení a na hřišti už existovalo jen jedno mužstvo – Vajgar. Hostující zmar potvrdil svým gólem v oslabení ve 40. minutě domácí Šťastný.

Ve třetí třetině se zápas jen dohrával. V úvodu přidal domácí Mazanec po pěkné akci sedmý gól. Mělník pak upravil v předposlední minutě brankou kapitána Romana Kaly na konečných 7:2.

„V první třetině jsme hráli velice dobrý hokej. Chvilkami jsme měli optickou převahu a už jsme si mysleli, že se zase vracíme ke své hře. Z toho nás ale vyvedla prostřední třetina. Začali jsme produkovat staré chyby, přestali jsme bruslit a bojovat. Hráči začali spoléhat jeden na druhého. V závěrečné třetině, kdy se zápas prakticky jen dohrával, jsme dali příležitost zahrát si i všem mladým. Domácím zahráli dobře oba Finové a nová posila z Ústí František Mrázek. Domácí mužstvo během soutěže hodně posílilo a zatím jim to šlape. My musíme na sobě dál pracovat, nikdo jiný nám ze současné situace nepomůže. Bohužel se v utkání zranil obránce Klaban,“ podtrhl nevydařený večer trenér Junioru Petr Brdička.

Jindřichův Hradec-Junior Mělník 7:2

Branky a nahrávky: 18. Kurikka (Mäkellä), 22. Mäkellä (Šťastný), 24. Mrázek (Skokan, Šťastný), 34. Dvořák (Mazanec, Klíma), 39. Šulčík, 40. Šťastný (Mrázek), 43. Mazanec (Šulčík, Dvořák) – 18. Boháček (Chamrád), 59. R. Kala (M. Kala, Jakeš). Rozhodčí: V. Němec. Vyloučení: 5:7, navíc Jakeš (ME) 10 min. OT. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 5:0, 1:0. HC Junior: Vokurka (Houdek) – Krejčí, Ton, Boháček, Vrzal, Kašák, Klaban (21. Cafourek) – M. Kala, R. Kala, Buriánek – Ambroz, Jakeš, Chamrád – Příhoda, David, Tondr. (Freisler, Pekárek, Sladký, Plichta). Trenéři: Petr Brdička, Luboš Svoboda.