Hokejisté HC Junior Mělník finišují s náročnou předsezonní přípravou. Jednotlivé mládežnické kategorie vyjely na led většinou už začátkem srpna.

Ti nejmladší, tedy hráči druhé, třetí a čtvrté třídy, měli ještě v srpnu letní soustředění a plynule přešli do přípravy na ledě.

S napjatým očekáváním nastupovali do zápasů zejména čerstvě ligoví dorostenci. Jejich první konfrontace s ligovými celky ale vyzněla pozitivně. Bilance šesti výher z osmi utkání je před soutěžní premiérou 19. září na domácím ledě s PZ Kladno slibná.

Týden po dorostencích vstoupí do mistrovských bojů v krajském přeboru také junioři, kteří na úvod hostují na ledě Slavoje Zbraslav. Při absenci dospělého celkunejstarší mělnická kategorie se doma představí o další týden později proti berounským Medvědům.

Mělnické ligové týmy pátých až osmých tříd, ve kterých už druhou sezonu funguje spojení s HC Benátky nad Jizerou, rovněž odehrály celou řadu přátelských utkání včetně tradičního Challenge cupu.

„Dá se říct, že výsledky všech utkání odpovídají fázi sezony, je vidět řada zlepšení, ale zároveň je stále na čem pracovat a co zlepšovat,“ uvedl k přípravě jeden z trenérů Viktor Šebík.

Z prázdninového do běžného sezonního režimu se v těchto dnech mění také provoz mělnického zimního stadionu. V rozpisu byly stejně jako v předchozích letech zachovány pravidelné termíny veřejného bruslení – v pondělí od 13 do 15, ve středu od 12.30 do 14.30 a v neděle od 15.15 do 16.45 hodin.

Nově v Mělníku počítají s bruslením veřejnosti také na páteční podvečer přibližně v čase od 17.30 do 19.30. Vzhledem k zápasům Ligy staršího dorostu ale nebude tento termín zcela pravidelný.

V pravidelných termínech také začátkem září startuje oblíbená Škola bruslení.

Kompletní informace o časech tréninků, rozpisy utkání jednotlivých kategorií i případné odchylky od zaběhnutých časů veřejného bruslení zájemci naleznou v recepci zimního stadionu a také na www.hcmelnik.cz.