Už v páté minutě otevřel skóre v přesilové hře domácí kapitán Roman Kala. Když pak přidal při stejné výhodě druhý gól Jakeš, byli domácí jasnými pány na ledě. Radost z gólů a předvedené hry kazilo jen nepříjemné zranění jednoho z nejlepších Aleše Chamráda (kotník).

Ve stejném duchu začala i druhá třetina. Ve 26. minutě napřáhl od modré Kašák. Jeho střela se odrazila od břevna a z dorážky překonal dezorientovaného Malíka David. Tlak domácích gradoval.

Další dva góly vstřelili v rozmezí jedné minuty. V polovině 29. minuty roztočili v přesilovce pěti proti třem domácí hráči kolotoč před hostujícím gólmanem a Kalivoda přidal čtvrtý gól. O minutu později se opět střelecky prosadil Roman Kala a svou přesnou trefou vyhnal z branky Malíka, kterého nahradil Babka.

Domácí pak zbytečně ubrali na plynu a dovolili hostům několikrát nebezpečně atakovat domácí branku. Jistého Vokurku ale překonal pouze v přesilovce Jágr, když domácí gólman jeho tečovanou střelu přes houšť hráčů, neviděl.

Hosté ukázali, že umějí hrát i dost nevybíravě. Po sekeře obránce Zemana odešel se zraněnou rukou do šatny i David, kterého v poslední třetině nahradil ve třetím útoku Nosek.

V poslední třetině už hosté zcela rezignovali a dovolili domácím dohrát utkání ve velkém stylu. Po gólech Vacha a Jakeše si domácí příznivci přáli desítku.

Dvouciferného výsledku se nakonec nedočkali, ale i tak odměnili své hráče bouřlivým potleskem. Domácí opět potvrdili, že jsou na sezonu dobře připraveni. I nejsilnější soupeři už s nimi musí počítat.

Nečistou hru Benešova trestali

Jak viděl zápas, který byl vyrovnaný pouze v jeho začátku, trenér vítězů Petr Brdička? „Benešov má silné mužstvo, ale jeho hráči hráli dost nečistě, byli vylučovaní a nám se přesilovky dařily. Proměnili jsme čtyři a ještě jsme dali gól v oslabení,“ pojmenoval kouč, co rozhodlo.

Domácí tým podal dobrý kompaktní výkon podpořený vysokým nasazením a bojovností. „Dobře jsme zahráli i v defenzivě. To ale neznamená, že byl náš výkon bez chyb. Viděli jsme celou řadu individuálních chyb hráčů, kterých se musíme do budoucna vyvarovat. Vítězství je dobrým vkladem do dalších zápasů. Mančaft šlape, nechybí mu sebevědomí.“

Utkání bohužel nedohráli zranění Chamrád s Davidem. Aleš Chamrád si ve skrumáži přisedl nohu a má poraněnou achilovku, Ondra David má po sekeře naraženou ruku. O jak vážné zranění jde, ukáží další dny. „Je dobré, že má teď soutěž týdenní přestávku. Pokud by byla zranění dlouhodobá, můžeme sáhnout mezi náhradníky nebo povolat hráče na střídavý start,“ uzavřel Petr Brdička.

Mělník – Benešov 7:1

Branky a nahrávky: 5. R. Kala (Kalivoda), 13. Jakeš (Chamrád, Vrzal), 26. David (Kašák), 29. Kalivoda (Kašák), 30. R. Kala (Kalivoda), 47. Vach (Klaban), 48. Jakeš (Boháček) – 31. Jágr (Zeman). Rozhodčí: Vilt – Šulo, Kebrle. Vyloučení: 7:12, navíc Dvořák (BEN) 10 min. OT. Využití: 4:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 2:0, 3:1, 2:0. Mělník: Vokurka (Šrámek) – Vrzal, Krejčí, Boháček, M. Kala, Klaban, Kašák, Drbohlav – Kalivoda, R. Kala, Buriánek – Ambroz, Jakeš, Chamrád (17. Bříška) – Vach, David (41. Nosek), Příhoda – Freisler. Trenéři: Petr Brdička, Luboš Svoboda.