Jejich největšího soupeře, HC Třemošná, který měl stejně bodů, totiž disciplinární komise usvědčila z neoprávněného startu hráče v celkem deseti soutěžních utkáních. Přišel tak v tabulce o 23 bodů.

Liga mladšího dorostu je v polovině základní části, Mělník má odehraných 12 zápasů z 22. Získal v nich 32 bodů za deset výher, jednu výhru v prodloužení a jednu prohru - 1:5 právě s Třemošnou. Po základní části se soutěž rozdělí na horní nadstavbu, ve které se šest nejlepších týmů utká dvoukolově a vítěz si zajistí postup do extraligy mladšího dorostu, a dolní nadstavbu o umístění.

Nejbližším pronásledovatelem Junioru je nyní béčko Chomutova, které má o osm body méně. "Naši kluci to mají rozjeté velmi dobře, a pokud jim vydrží současná forma, mohli bychom se v Mělníku dočkat těžko uvěřitelného úspěchu v podobě vybojování extraligy mladšího dorostu," uvedl manažer HC Junior Viktor Šebík na adresu svěřenců trenérů Studenta a Stinky.

Nejbližší utkání čeká mělnické dorostence v neděli na ledě pražské Kobry, o den později se od 16.30 hodin představí na domácím stadionu proti Berounským medvědům.