„Dobrý týmový, bojovný a dozadu zodpovědný výkon od všech hráčů," opakuje už po několikátém utkání v řadě trenér Rostislav Příhonský. Ten znovu nechtěl vyzdvihovat žádného hráče, tentokrát ale musel. „Všichni hráli nadoraz. Jednou vyjdou góly na jednoho, podruhé na někoho jiného. Vyzdvihnout ale musím výkon brankáře Vokurky."

Současnou pohodu v táboře mělnických hokejistů asi nejlépe vystihují závěrečné vteřiny nedělního mače. Domácí se v šesti bez brankáře proti třem bruslařům hostí snaží o vykřesání jiskry naděje v podobě snížení na 2:3. Jenže hostující hráči všechny střelecké pokusy obětavě blokují a co projde, likviduje v neděli nepřekonatelný Vokurka. Když se pak několik vteřin před koncem zmocní puku Příhoda, trefuje téměř přes celé hřiště prázdnou bránu a vráží čtvrtý hřebík do domácí rakve.

Tak jednoznačný, jak konečný výsledek napovídá, byl ale zápas jen v úvodu. Když se ve 12. minutě Lukáš Brožovský zapsal v přesilovce mezi střelce i ve svém druhém utkání za Mělník, vedli hosté už 2:0. Ve čtvrté minutě totiž otevíral účet Havel. „Donutili jsme soupeře k chybám, a ty poté potrestali," mnul si ruce kouč Příhonský, který přiznal, že se domácí dostali zejména při četných přesilovkách v prostřední části do tlaku. „I když jsme hráli hodně minut ve čtyřech, tak jsme to díky obraně a vynikajícímu Vokurkovi přestáli," mínil.

Na další góly se tak čekalo až do závěrečné části a znovu padl – po akci dvojice David – Stinka- nejdříve do slánské sítě. Až pak se ke slovu dostali i domácí. Snížení Matějky ovšem bylo jejich labutí písní. Ve zbývajících minutách se Lvi vrátili k útočnému zmaru, včetně závěrečné druhé dvojnásobné přesilovky v utkání, tentokrát podpořené i odvoláním brankáře. Její výsledek už znáte…

HK Lev Slaný – HC Junior Mělník 1:4
Třetiny: 0:2, 0:0, 1:2.
Branky: 47. Matějka (Průcha, Banič) – 4. Havel (Příhoda), 12. Brožovský (Havel, Kratochvíl), 46. Stinka (David, Kratochvil), 60. Příhoda. Vyloučení: 6:12, navíc Zuska (Sl.) a Nový (M.) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 50.
Mělník: Vokurka (Šrámek) – Fiala, Novák, Boháček, Krejsa, Prejza, Brožovský, Stinka, Nový, Heran st., David, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Heran ml.