Před mělnickými hokejisty tedy nebyl zrovna lehký úkol. První dvě minuty utkání odpovídaly papírovým předpokladům – Benešov se už během prvního střídání pevně usadil v obranném pásmu Mělníka a dostal domácí první lajnu pod velký tlak. „Hosté naštěstí nedokázali svůj tlak využít, aby nějak výrazně ohrozili Fialu v naší brance," vysvětlil Viktor Šebík z HC Junioru Mělník.

Po prvním gólu hrál Mělník aktivně

Ve třetí minutě poprvé zahrozili domácí. „Soupeřův brankář Štěpánek, možná jediná větší slabina Benešova, ztratil orientaci po odrazu puku od zadního mantinelu po střele Kašáka, na druhé tyči číhající Šícha ale nedokázal vrátit kotouč do odkryté branky," řekl Šebík. Domácí tým ještě v téže minutě dostal výhodu přesilové hry a opět dokázal, že tato herní varianta je letos jeho velkou zbraní. David Šubrt střílel a Michal Prejza z dorážky poslal domácí do vedení – 1:0. Od této chvíle se obraz hry výrazně změnil. „Hráli jsme aktivně a soupeře vlastně nepouštěli k ničemu, co by znamenalo větší ohrožení Fialovy klece. Během první třetiny byly k vidění herní pasáže, při kterých by mohl Fiala v klidu posílat esemesky a nikomu na ledě by to nevadilo," smál se Viktor Šebík.

Domácí hráli víc do těla soupeře

Mělník hrál poměrně nezvykle oproti normálu soupeřům více do těla a to neslo své ovoce. Také další přesilovku Mělničtí v sedmé minutě zápasu využili. Pavel Kašák si poměrně nepovšimnut soupeřovými hráči vyjel s kotoučem od mantinelu na osu hřiště a přesnou střelou mezi Štěpánkovy betony rozjásal tribuny podruhé – 2:0. Další branku mohl přidat Tomáš Havel, který svůj únik zakončoval bekhendovým blafákem. Kotouč se mu ale v závěrečné fázi blafáku smekl a Havel trefil jen Štěpánkovo břicho. Mladší z bratrů Havlových, David, předvedl za chvíli podobnou akci. Jeho prokličkování mezi obránci soupeře bylo na rozdíl od bratrovy rychlosti hlavně o drzosti, bohužel ale zakončení dopadlo téměř identicky, Štěpánek odolal. Tři minuty před koncem první části hry střílel od modré Ondřej Novotný. Štěpánek jeho střelu jen vyrazil před úplně volného Martina Příhodu a střelec jeho kvalit nemohl úplně odkrytou klec prostě netrefit – 3:0.

Benešov nepustili do útoku

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako většina té první. „Mělník hrál aktivně, Benešovští se snažili, ale nedokázali si vypracovat žádné nebezpečnější akce, které by znamenaly pro Fialu větší riziko. V úvodu opět zamotali Štěpánka pohybem za brankou Tomáš Havel a David Kratochvíl, druhý jmenovaný pak poslal kotouč mezi úplně odkrytou brankou a zamotaným Štěpánkem pouze do rohu kluziště," řekl Šebík. Před polovinou utkání využil Mělník další přesilovku. David Chvátal čistým průstřelem od modré trefil krásně horní roh branky – 4:0. Do velkých šancí se poté dostal dvakrát Heran, pokaždé ale trefil pouze Štěpánkovu výstroj. Minutu před koncem hledal Kratochvíl nahrávkou z rohu před brankou zapomenutého Šíchu, ten ale v rozhodujícím momentu nestihl vložit hůl do přihrávky, a tak se šlo do kabin za stavu 4:0.

Oba začali v oslabení

Poslední část hry začala ve čtyřech hráčích na obou stranách – oba týmy měly z konce druhé třetiny jednoho vyloučeného. „Tato herní situace přinesla čestný úspěch hostům. Holánek v situaci jeden proti jednomu schoval svoji jedovatou střelu za chrániče mělnického obránce. Fiala již na kotouč nestihl zareagovat a trochu smolně tak přišel o reálnou možnost udržet čisté konto – 4:1," popsal předposlední branku Šebík s tím, že Benešov se po první brance začal zvedat. Hra nabrala na rychlosti a hrál se atraktivní hokej. Ve čtyřicáté sedmé minutě uháněl na Štěpánka osamocený David Šubrt. Benešovský brankář jej sice vychytal, v pokračující hře ale Šubrt nádherně našel volného Příhodu před opuštěnou klecí soupeře a Příhoda tak podruhé v zápase snadno skóroval – 5:1. Rychlost utkání se po tomto gólu ještě zvýšila, diváci se rozhodně nenudili. „Nejdramatičtější situaci pro domácí branku ale překvapivě vymyslel Prejza. Pět minut před koncem zápasu, aniž by byl tísněn soupeřem, vystřelil poměrně jedovatou střelu na Fialu. Možná se mu kotouč nalepil na čepel při pokusu o přihrávku o zadní mantinel. Fiala dokázal, že je pozorný a těžkou Prejzovu střelu s vypětím všech sil vykryl," dodal Šebík. Kotouč se odrazil přímo k soupeřovu napadajícímu útočníkovi, tomu stačilo jenom zvednout puk přes ležícího Fialu. Možná byl tak zaskočen absurditou této situace, že síť sice trefil, byla to ale až ta nad tvrzeným sklem, takže se vhazovalo ve středním pásmu. Tato komická vložka byla zároveň poslední velkou šancí zápasu a Mělník si tak připsal cenné a zcela zasloužené vítězství 5:1.

HC Junior Mělník – HC Benešov 5:1

(3:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Prejza (Šubrt, Příhoda), 7. Kašák (Pokorný), 18. Příhoda (Novotný), 29. Chvátal (D.Havel, Kratochvíl), 47. Příhoda (Šubrt) – 41. Holánek. Vyloučení: 3-6, Využití: 3-0, V oslabení: 0-0. Rozhodčí: Macháč – Pipková, Valda. Diváci: 380.
HC Junior Mělník: Fiala (Vokurka) – Prejza, Chvátal, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný – T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.