„Výsledné skóre odpovídá předvedené hře a asi i postavení obou celků v tabulce po posledním zápase základní části," hodnotil duel manažer HC Junior Viktor Šebík, podle kterého musely být téměř tři stovky diváků v hledišti mělnického stadionu spokojeny. „V celém utkání jsme měli více ze hry, lépe jsme bruslili a na našich hokejkách panovala pohoda a lehkost."

Přestože hosty, kteří přicestovali pouze v jedenácti, od začátku držel brankář Štěpánek, dokázali Mělničtí postupně odskočit na 3:0. „I přes sedm obdržených gólů chytal výborně," pochválil svého brankář benešovský trenér Jan Srdínko. Jeho tým sice dvěma přesilovkovými góly orámoval druhou přestávku a dostal se zpět na kontakt, drama se ale nekonalo. V pohodě hrající domácí neznervózněli a přidali do sítě soupeře další čtyři góly. „Pokračovali jsme v sympatickém výkonu a začali proměňovat šance. Navíc všechny čtyři branky z poslední třetiny padly po oku velmi lahodících akcích," těšilo Viktora Šebíka.

„Začali jsme vytvářet tlak na soupeře, jenže jsme vytvářeli chyby, domácí se dostávali do přečíslení, ze kterých nás trestali. Jelikož nás bylo jen jedenáct, tak už neměli sílu, něco se zápasem udělat," vysvětloval Srdínko nakonec jednoznačný rozdíl ve skóre.

Zatímco pro Benešov už sezona skončila, Mělník čeká její vrchol. K prvnímu utkání čtvrtfinále hraného na dva vítězné zápasy by měl tým nastoupit v pátek na ledě soupeře, druhé a případné třetí uvidí o víkendu Mělník.

Mělník – Benešov 7:2

Třetiny: 1:0, 2:1, 4:1.
Branky: 32. a 45. Havel, 46. a 56. David, 20. Vernek, 35. Heran, 58. Šubrt – 38. Burda, 43. Babický. Rozhodčí: A. Pokorný. Vyloučení: 6:8, navíc Hořejší (BN) 10 minut a trest ve hře za nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 280.
Mělník: Vokurka (Šrámek) – T. Fiala, Novák, Boháček, Krejsa, Prejza, Brožovský, Stinka, Nový, Heran, David, Havel, Vernek, Příhoda, Šubrt, Kratochvíl.
Benešov: Štěpánek – Procházka, Šobíšek, Císař, Hron – Burda, Babický, Hynek – Hořejší, Starec, Dvořák – Zach.