Utkání mělo od začátku jednoznačný průběh a otázkou bylo pouze to, na jaké hodnotě se zastaví výsledné skóre. Protože za Mělník skóroval Kašák třikrát, Příhoda dvakrát a po jednom gólu přidali Havel, Prejza a po rodinné spolupráci i Heran junior, a domácí dokázali pouze korigovat jednou brankou Ješka, skončil zápas jednoznačným vítězstvím hostí.

Pro Mělnické nastane ostrý start do letošní krajské ligy v sobotu 13. září. Na stadionu ve Velkých Popovicích je bude v repríze posledního semifinále čekat HC Jesenice, který má hostům určitě co vracet. Mělnický klub na utkání vypraví autobus a volná místa budou tradičně k dispozici fanouškům, odjezd bude ještě upřesněn.

Za závadu mohl ucpaný chladičTechnická závada ve strojovně zimního stadionu překazila páteční zápas hokejistů Mělníka se Zbraslaví. Co přesně se stalo, objasnil manažer HC Junior Viktor Šebík. „Došlo k problému, který hrozil havárií chladicích kompresorů. Chladič oleje, který se běžně čistí jednou za rok (v letní odstávce) se ucpal, pravděpodobně kvůli vyššímu tlaku chladicí vody z nové studny. Voda uvolnila a vyplavila nečistoty z potrubí, které bylo řádně zanesené za dlouhá léta provozu stadionu, a tyto nečistoty se usadily v úzkých trubkách chladiče."