„Věřím tomu, že se nyní hráči uklidní a budou si věřit na kohokoli. S mančafty, které jsou v poslední čtyřce, už máme vždy nejméně vyrovnanou bilanci," řekl těsně po sobotním postupu trenér Mělníka Rostislav Příhonský. „Určitě bychom chtěli dojít do finále. Proto to hrajeme, abychom byli co nejvýš," doplnil ho brankář Jan Vokurka. „Další soupeř? To je prakticky jedno, koho dostaneme. O Boleslavi jsme si říkali, že pro nás není moc dobrý soupeř a dvakrát jsme je porazili. Stejně tak loni s Příbramí jsme v základní části dvakrát vyhráli a pak prohráli ve dvou zápasech play-off," snažil se hrdina rozhodujících samostatných nájezdů neřešit příštího soupeře.

Právě sobotní zápas ukázal velkou touhu Mělníka po postupu. I když v něm domácí vedli všehovšudy pouze necelé dvě minuty, tak nakonec dokázali v samostatných nájezdech urvat kýžené druhé vítězství a postup. „V pátek vyhrál jednoznačně lepší tým, dnes spíše šťastnější," uznal šéf mělnické střídačky, který se během úvodní třetiny na hráče několikrát hlasitě rozčílil. „Nehráli jsme tak důrazně do obrany a při přechodu do útočného pásma někteří neplnili, co jsme si řekli. To jsem jim potřeboval důrazně připomenout. Během první třetiny to změnili a pak jsme měli dobré momenty."

Diametrálně odlišný výkon pak v porovnání prvním utkáním podali hráči hostujícího Bruslařského klubu. „Poté, co byli v pátek totálně rozhození z naší hry, dnes hráli o život, snažili se nás překvapit. Pomohlo jim, že brzy dali poměrně laciný gól. Vždycky jsme srovnali a oni nám hned zase dali gól. Ale v momentě, kdy jsme dali na 4:3, jsem cítil, že nemůžeme prohrát. I po čtvrtém boleslavském gólu už jsem věřil, že to urveme. Byli jsme lepší," vystihl trenér Junioru přesně dění na ledě. Tomu s blížícím se koncem chyběla z domácího pohledu „maličkost". Rozhodující trefa přitom visela na vlásku…

„Byly tam obrovské šance, ale hráči v přemíře snahy ztratili klid. Navíc soupeř hrál nesmírně obětavě a také mu na rozdíl od pátku zachytal gólman, který je několikrát výborně podržel. Nám se trochu třásly ruce, protože už jsme cítili, že přijde rozhodující moment. Skončilo to až na nájezdy, ale myslím, že pro diváky to bylo hodně zajímavé a je to pozvánka na další kolo," uzavřel Rostislav Příhonský.

Semifinále krajské ligy

HC Junior Mělník se střetne s týmem HC Jesenice, který vyřadil ve čtvrtfinále Vlašim po výsledcích 2:1 po SN a 6:3. První utkání se bude hrát v Mělníku v pátek 21. února od 18:30 hodin. O den později je ve stejnou hodinu na programu odveta na stadionu ve Velkých Popovicích, kde by se hrálo i případné nedělní třetí utkání. Druhou dvojici tvoří Rakovník a Velké Popovice.