„Utkání se muselo líbit, bylo vidět, že se potkávají soupeři z čela tabulky. Boleslav nehrála špatně, ale Mělník byl prostě lepší a od první minuty šel cílevědomě pro tři body," shrnul manažer HC Junior Viktor Šebík zápas, v němž domácí vedli už od druhé minuty. To dostal puk na červenou čáru do jízdy Tomáš Havel a rychlou akci zakončil bekhendovým blafákem.

Hosté z Boleslavi vyrovnali v přesilovce zásluhou rodinného klanu Ficků. Střely dvou z nich ještě Vokurka vyrazil, na dorážku toho třetího už ale nedosáhl – 1:1. V sedmnácté minutě šli hosté do dvojnásobného oslabení na dlouhých 115 vteřin a Mělník možností vzít si zpět vedení nepohrdl. Střelu od modré přetavil ve druhou branku Nový.

Ve zbylých dvou třetinách už pálili ostrými jen domácí. Potřetí po chybě hostující obrany, kterou po předešlém úniku dvou na „nikoho" Havel přece jen ztrestal. Ve 33. minutě se dočkal Verner, kterému stejně jako dalším chybělo v předešlých šancí trochu štěstí nebo přesnější muška. Tentokrát si v oslabení zajel před brankoviště pro zdánlivě snadný forhendový blafák – 4:1.

V závěru druhé části na začátku třetí se šance rodily nejen před hostující, ale také mělnickou bránou, Vokurka ale skvělými zákroky odolal, a tak další branka padly opět do boleslavské sítě. V přesilovce ukázal důraz před brankou Chvátal – 5:1. Poslední branku zařídilo duo Vernek – Kašák šest minut před koncem.

V příštím kole jedou hráči Junioru do Poděbrad, kde proti soupeři z konce tabulky rozhodně nečekají snadné utkání. V polovině října Poděbradští v Mělníku důsledně bránili a jejich důraz a tvrdost na hraně pravidel dělaly domácím velké problémy.

Jun. Mělník – M. Boleslav B 6:1
Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0.
Branky a asistence: 2. Havel, 18. Nový (Havel), 26. Havel (Stinka), 33. Vernek (Stinka, Prejza), 43. Chvátal (Nesládek), 54. Kašák (Vernek, Krejsa) – 16. Ficek ml. (Ficek nejml., Ficek st.).
Rozhodčí: Čáp – Stejskal, Frühauf. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 420.
Mělník: Vokurka (Šrámek) – T. Fiala, Krejsa, Prejza, Brožovský, Stinka, Nový, Heran st., Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný.