V úvodní třetině se domácí z mnoha šancí prosadili pouze jednou. V šesté minutě zavezl puk do pásma Pekárek, jeho střela se odrazila na modrou čáru k volnému Novákovi, a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

O ošidnosti hubeného náskoku se pak favorit přesvědčil v 18. minutě. Domácí obrana vyrobila chybu na vlastní modré čáře a jeden z hostujících útočníků se dostal až těsně před Šrámka – 1:1.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení dalšího velkého náporu domácích. Útočná řada vedená Vojtěchem Fialou zamkla soupeře v jeho třetině a vypadalo to spíše na přesilovku, než hru s vyrovnaným počtem hráčů. A vedoucí gól na sebe nenechal dlouho čekat.

Vernek ve 23. minutě vrátil pokus o hostující vyhození před brankoviště volnému Vojtěchu Fialovi, který překonal brankáře Zlonic povedenou bekhendovou střelou – 2:1.

Domácí pak zásluhou čarujícího Šrámka přečkali stoprocentní šanci hostí. Nekonečná přehlídka šancí ale pokračovala především na opačné straně kluziště. Dvakrát z ní do konce druhé části přece jen udeřilo. Nejdříve se poprvé v sezoně trefil Prejza a na 4:1 zvyšoval Stinka.

Když pak Mělničtí přečkali bez úhony i více než minutové dvojnásobné oslabení a v úvodu třetí části s chutí hrající Vernek zvyšoval už na 5:1, bylo o osudu utkání rozhodnuto. I když výsledek ještě doznal drobných korekcí…

… a trochu nečekaně od hostí. Těm nejdříve pomohla přesilovka ke snížení na 5:3, a přestože domácí pokračovali ve svém útočném představení, měli Zloničtí po pěkné střele „do víka“ i poslední slovo v utkání.

Mělničtí si tak své góly zřejmě šetřili do příštího utkání. Na horké půdě v Sedlčanech totiž mohou tři kola před koncem v případě úspěchu slavit celkové vítězství v soutěži.

Sedlčany, které už jako jediné mohou Junioru cestu za postupem zkřížit, totiž ve svém víkendovém utkání ztratily na ledě kladenské Hvězdy, se kterou prohrály po nájezdech. Oba týmy tak dělí už propastných šest bodů.

HC Junior Mělník – HC Zlonice 5:3
Branky:
6. Novák (Pekárek), 23. V. Fiala (Vernek), 32. Prejza (Vernek), 37. Stinka (T. Fiala), 43. Vernek. Třetiny: 1:1, 3:0, 1:2. Mělník: Šrámek (Sejkora) – T. Fiala, Novák, Techlovský, P. Pokorný, Rebro, V. Fiala, O. Pokorný, Stinka, Pekárek, Vernek, Heran, Prejza, Šulák, Krejsa, Havel, Šubrt.

VIKTOR ŠEBÍK, LUBOŠ KURZWEIL