Hosté začali skvěle, v první části si vytvořili dvoubrankový náskok a zdálo se, že zápas bude v jejich moci. Jenže ve druhé třetině Hvězda čtyřikrát skórovala a v poslední si už dvoubrankové vedení pohlídala.

Mělničtí dorazili na Kladno s pouhými jedenácti hráči do pole. Hned po dvou minutách hry šli ale do vedení, kdy si v situaci dva na jednoho Vernek počkal a prostřelil gólmana.

O pouhých 26 sekund později však bylo vyrovnáno, když v signalizované výhodě domácí propasírovali puk za Šrámka. V polovině třetiny šli domácí na více než minutu do třech, ale Mělničtí nedokázali početní výhodu využít.

Naopak hned po jejím skončení mohli sami inkasovat, když domácí hráč ujel a procedil puk za Šrámka, kotouč však naštěstí pro hosty nepřešel brankovou čáru.

Ve 12. minutě předložil Rebro od zadního mantinelu ukázkovou nahrávkou puk najetému Vočadlovi a ten nekompromisní střelou zvýšil na 2:1.

Domácí hráli zakřiknutě, moc nebruslili a místy i v pěti se pouze snažili bránit vlastní modrou čáru. V 15. minutě si v přesilové hře vyjel od zadního mantinelu před branku Sejkota a zvýšil na 3:1 pro Mělník. Zdálo se, že utkání bude snadné a hráči Mělníka přivezou z Kladna body.

Začátek druhé třetiny ale přinesl úplně jiný obraz hry. Hosté sice zahajovali druhou třetinu v přesilové hře, ihned po jejím konci ale prostřelil odrazem o tyč Šrámka domácí hráč – 2:3.

O 28 sekund později bylo vyrovnáno – hráč Hvězdy ujel, odmítl si obránce a se střelou počkal až do chvíle, kdy ležící Šrámek už nemohl efektivně zasáhnout – 3:3.

Domácí byli při chuti, svojí aktivitou si vykoledovali přesilovou hru, kterou rychle přetavili ve vedoucí gól – 4:3. Časomíra v té chvíli ukazovala 21:48 a fanoušci domácích, kteří se o přestávce zdrželi v bufetu, nevěřili po příchodu do haly svým očím.

S hosty ale bylo ještě hůře – při vlastní přesilovce jim ujel domácí útočník a pátým gólem poslal Šrámka na střídačku.

Hosté se ale dál snažili. Aktivitou hýřili zejména Vernek a Rebro, druhý jmenovaný měl několik slibných příležitostí. Domácí brzdili tlak hostů všemi možnými prostředky, a tak se skóre neměnilo. V závěru třetiny opět ujel v oslabení hráč Hvězdy, Vokurka ho ale vychytal.

Třetí třetina začala tlakem hostujícího týmu, ale po třech minutách udeřilo na opačné straně – Vokurka vyrazil střelu od modré před sebe a nikým nehlídaný kladenský hráč měl dostatek času i prostoru – 6:3.

Snahu hostů o zkorigování výsledku korunoval Vernek svým druhým gólem v utkání, když parádní nahrávku L.Stinky prostrčil pod padajícím gólmanem. Do konce utkání v té chvíli chyběly čtyři minuty. Když po dalších třiceti sekundách snížil na rozdíl jediného gólu chytrým gólem Stinka, schylovalo se k závěrečnému dramatu.

Ten však domácí nedopustili, protože opět velmi rychle odskočili do dvoubrankového vedení – trochu laciným gólem, který padl z úhlu po průniku po levém křídle.

V čase 59:00 se hostům naskytla přesilovka podpořená odvolaným brankářem. Ve vyložené šanci však Stinka trefil pouze rameno domácího brankáře a výsledek tak zůstal na hodnotě 7:5.

V příštím kole přijede do Mělníka béčko kutnohorských sršňů, které na Kladně porazilo v prvním soutěžním zápase Hvězdu 5:2. Utkání začíná v sobotu ve 17:45.

Hvězda Kladno – Jun. Mělník 7:5
Branky:
Hegenbart 2, Pittner, Stach, Vrkota, Fiedler, Brjanik – Vernek 2, Vočadlo, Sejkota, Stinka. Rozhodčí: Macháček – Šafařík, Řešátko. Vyloučení: 12:4. Využití: 1:1. Diváci: 50. Třetiny: 1:3, 4:0, 2:2. HC Junior Mělník: Šrámek (Vokurka) – Fiala ©, Novák, Techlovský, O.Pokorný – Rebro, Stinka, Heran, Vočadlo, vernek, Grosman, Sejkota.

VIKTOR ŠEBÍK