Mělnický tým, který v předešlých sedmi kolech nasbíral o osm bodů více, se od začátku chopil útočné aktivity, z úvodních šancí a přesilovek ale nevytěžil nic. Na rozdíl od soupeře, jehož obránce Bunda překonal Fialu po devíti sekundách početní výhody.

Ve druhé části ukázal Kaprál střeleckou efektivitu nováčka ještě o něco dříve – ve 24. minutě. Sérii neproměněných šancí Junioru ukončil až po polovině zápasu Šípek.

V úvodu závěrečné části to na obrat ještě příliš nevypadalo. Řehák ve druhé velké šanci hostí po návratu z šaten ztrestal hrubku domácí obrany.

Olympik Mělník porazil v šestém kole Varta ligy Bazooku Uherské Hradiště 6:5.
Olympik odzbrojil Bazooku ve druhé půli a slaví třetí výhru

V přesilovce pálící Albert Janele ale brzy vrátil Mělník na dostřel a odstartoval nejpovedenější pasáž svého celku. Chvátal přetavil hru ve čtyřech na obou stranách ve vyrovnání. Znovu Janele poslal po dalších dvou minutách favorita poprvé do vedení.

Na dvě branky se v zápase dostal i Šípek poté, co nachytal Exnera zpoza branky. Už bez své jedničky hosté zápas ještě zdramatizovali. Branka Borkovce ale zůstala tou poslední.

Mělník - Kralupy 5:4 (0:1, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 32. Šípek (T. Havel), 45. T. Havel (A. Janele), 48. CHvátal (Šubrt), 50. A. Janele (CIcvárek), 51. Šípek (Chvátal) - 16. Bunda (Kaprál), 24. Kaprál (Homolka), 44. Řehák (Davídek), 59. Borkovec (Kulhavý). Vyloučení: 4:11. Využití: 1:1. Diváci: 310.

Mělník: Fiala (Vokurka) - Chvátal, Novák, Cicvárek, Kubica, Kulhánek, Arazim, Vaněk - T. Havel, D. Havel, A. Janele, Šípek, Šubrt, Fedymycz, Stinka, Šícha, Macek, Kratochvíl.

Kralupy: Exner (Kosina) - Sikela, Dvořák, Kulhavý, Šebesta, Prášek, Mařík, Bunda - Pražienka, Davídek, Balada, Kučera, Řehák, Borkovec, Šarše, Homolka, Roubal, Kaprál.