„Úporné utkání, ve kterém hosté dokázali vytěžit z nabídnutých šancí o trochu více,“ hodnotil zápas domácí činovník Viktor Šebík.

Mělničtí i bez zraněných Šubrta a Novotného byli za úvodní aktivitu odměněni. Ve vlastním oslabení vystřelil vedení Šípek. Ten se při svém třetím zakončení během úvodních osmi minut rozhodl pro blafák a udělal dobře. Letcům se podařilo srovnat ještě před sirénou, přestože předtím nevyužili celé dvě minuty trvají dvojnásobnou přesilovku. Šulc doklepával za záda bezmocného Škubala nabídku od ex-ligisty Borovanského.

Ve druhé části nepadla branka ani na jedné straně. Rozhodnutí přinesla 44. minuta a další spolupráce dvojice Borovanský – Šulc, po níž se role mělnického kata zhostil pohotově pálící Barbora.

Ve zbylém čase neviselo ve vzduchu ani tak vyrovnání jako spíše navýšení skóre. Jeho změnu ale nepřinesla ani dvě minuty trvající power-play Mělníka.

Trenér gripenů Tomáš Topol přiznal, že po první třetině musel v kabině zvýšit hlas. Poté už se ale jeho tým zvedl. „Kluci si to vzali k sobě a pochopili, že musí makat. Stál proti nám kvalitní soupeř, myslím si, že se hrál nadstandardní zápas na poměry soutěže, všichni se bavili. Od druhé třetiny jsme byli lepší, hráli jsme svou hru,“ byl s utkáním spokojený Tomáš Topol.

Domácímu klubu se zápas nejspíš ještě prodraží. Po jeho skočení přiletěly z kotle na led nejrůznější předměty a také světlice. Pyrotechnika přitom zakouřila halu už při choreu na konci úvodní části, kdy pořadatelé trnuli, aby od světlice nechytl dřevěný strop stadionu.

„Skončilo to naštěstí jen mlhou, kterou ale není možné rychle vyvětrat. To, že se hráčům při takové zátěži takový vzduch určitě nedýchá dobře, si snad dokáže představit každý,“ komentoval „představení“ kotelníků Viktor Šebík.

Mělník - Čáslav 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Šípek (Vaněk) - 19. Šulc (Borovanský, Sladký), 44. Barbora (Šulc, Borovanský). Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.