Junior vyrukoval na soupeře z Berounska s pozměněnými formacemi a Jiřím Škubalem mladším v bráně. Jeho jediným přemožitelem se v úvodních dvou třetinách stál Pánek, který hned při prvním střídání prostřední části vyrovnával na 1:1.

Zahřívací dvacetiminutovku totiž vyhráli přesilovkovým gólem Novotného domácí. Podruhé vyrovnaný stav trval jen krátce. S rychlou a hned dvojnásobnou odpovědí přispěchala dvojice Janele – Tomáš Havel. Jasně podle not domácích se zápas odehrával až do 48. minuty, kdy Škarohlíd, Novotný a Prejza postupně navýšili až na 6:1.

Rozhodnuto ale ještě překvapivě nebylo. Dvojnásobné snížení v rozmezí pouhých dvou minut vrátilo hosty do zápasu. Když pak z dalších šancí znovu udeřili jen oni, ztráceli čtyři minuty před koncem už jen dva góly. Šípkova trefa v poslední minutě ale drama definitivně ukončila.

„Trochu divoké utkání, které jsme ale nakonec udrželi pod kontrolou,“ glosoval utkání domácí Viktor Šebík, podle kterého se duel musel divákům líbit. „V podání svého týmu viděli chuť do hry a dostatek pohybu. Bylo znát, že se jedná o první utkání sezony a některé věci v herním projevu si ještě musejí sednout, ale výkon týmu vypadal poměrně nadějně,“ hodnotil na webu HC Junior.

Kralupští si před výjezdem do Černošic dělali zálusk na výsledkově povedenější utkání, než jaká s jedním z tradičních favoritů celé soutěže odehráli loni coby nováček. Od porážky 3:6 ale premiéru trenéra Dušana Sikely neuchránilo několik nových posil v sestavě, ani odchod nejproduktivnějšího hráče vicemistrů Formánka do druholigových Řisut.

Hosté v utkání od sedmé minuty doháněli, Hamplovi se podařilo dvakrát korigovat, při jeho brance na 6:2 už stál v brankovišti Pavel Kresta. Navrátilec z Neratovic vystřídal v polovině závěrečné části Jiřího Exnera. Háva pak v závěrečné minutě vyhroceného utkání s řadou vyloučených výsledek už jen kosmeticky upravil.

Mělník – Králův Dvůr 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)
Branky a asistence: 11. Novotný (Stinka, Šípek), 22. A. Janele (T. Havel, Macek), 25. T. Havel (Macek), 39. Škarohlíd (Kubica), 42. Novotný (A. Janele), 48. Prejza (Šípek), 60. Šípek (Prejza) - 21. Pánek (Djobek), 49. Chládek (Zdvořáček, Hanzlík), 51. Hanzlík (Pánek, Zdvořáček), 56. Pánek (Zdvořáček). Vyloučení: 9:11, navíc Hamada (Kr. Dvůr) 10 min OT. Využití: 1:0.

Černošice – Kralupy 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
Branky a asistence: 7. Staněk (Němeček), 22. Brejcha (Šalamoun), 33. Pulkrab, 40. Dimitrov (Sem), 49. Staněk (Hofmeister), 50. Jobek - 35. Hampl, 53. Hampl (Cafourek), 60. Háva. Vyloučení: 12:10. Vyšší tresty: 1:2. Bez využití. V oslabení: 1:1.

Ml. Boleslav B – K. Hora 5:2 (1:2, 4:0, 0:0)
Branky a asistence: 5. Ficek (Tregl, Kadeřábek), 23. Bílek (Vondrlík), 33. Vaníček (Rovný), 37. Litera (Vondrlík), 40. Kadeřábek (Christov) – 9. Šváb (Klazar), 15. Javůrek (Dytrych, Chmelař). Vyloučení: 3:5. Bez využití.

Vlašim – Žabonosy 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Branky a asistence: 27. Hrachovec (Beňovský, Honz), 38. Beňovský (Mejzr), 45. Hrachovec (Skokan), 47. Mejzr (Kubát), 51. Hlaveš (Kedršt). Vyloučení: 4:5. Vyšší tresty: 1:0. Bez využití.

V. Popovice – Příbram B 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a asistence: 19. Mareček (Kukačka), 30. Synáš SN, 33. Synáč (Mocek). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Čáslav – Poděbrady 5:7 (2:0, 2:5, 1:2)
Branky a asistence: 7. Barbora (Navrátil), 15. Navrátil (Barbora, Bílek), 23. Pipek (Bílek, Barbora), 39. Borovanský (Král), 56. Navrátil (Bílek, Pipek) - 26. Kejdana (Příhoda, Tuma), 28. Tuma (Příhoda, Rindoš), 29. Pácal, 30. Příhoda, 30. Tuma, 52. Rindoš, 60. Příhoda. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0.

Slaný – Rakovník 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky a asistence: 4. Špičan (Voháňka, Lapáček), 16. Vodička (Lapáček, Špičan), 18. Lapáček (Špičan), 27. Sekerka, 40. Kubinčák (Tuček, Knobloch), 60. Špičan (Kulich, Voháňka) - 59. Hegenbart. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0.

Kolín B – Benešov 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a asistence: 29. Kopecký (Skokan, Jelínek), 39. Netušil (Pešek), 49. Netušil (Kadlec, Kopecký), 57. Kadlec (Kopecký, Kadlec). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0.