„Rád bych přes Čáslav přešel. O tom žádná. Ne proto, že jsem tam loni působil, ale s jídlem roste chuť,“ hlásí trenér Junioru Jiří Škubal. Ze soupeře, který s obřím sedmnáctibodovým náskokem vyhrál východní skupinu a v prvním kole play-off přešel bez výraznějších problémů přes Velké Popovice (6:0 a 4:3), strach nemá.

„Na rozdíl od čtvrtfinále už nejsme pod nějakým tlakem, že musíme přejít dál. V tomto směru můžeme jít do souboje s Čáslaví v pohodě,“ věří lodivod Mělníka, že výkon mužstva může po vydařeném dvojboji s Rakovníkem (5:3 a 8:2) nadále gradovat. „Jediný minus vidím v užším čáslavském hřišti. Věřím, že se i na to dokážeme připravit,“ přidává Jiří Škubal a je přesvědčený o tom, že v sobotní odvetě (začátek v 17.30) bude výhoda pro změnu na mělnické straně.

„Těšíme se na to. Přáli bychom si na sobotu početnou návštěvu a pěknou atmosféru, abychom se všichni pobavili pěkným hokejovým večerem,“ vyslal jasný vzkaz fanouškům. Ti pochopitelně mohou povzbudit svůj tým už ve středu. Pokud nechtějí cestovat po vlastní ose, mohou už tradičně využít volná místa v autobuse s hráči s odjezdem ve 14.15 od mělnického zimáku.

O atraktivnosti soubojů nepochybuje ani Škubalův trenérský protějšek. „Opět nás čeká těžký soupeř, hokejový tým s mnoha šikovnými kluky. Bude to pěkná série, diváci se mají na co těšit,“ řekl Tomáš Topol portálu Svoboda.info.

Pokud některý z týmů nevyhraje oba zápasy, rozhodne o finalovém soupeři pro lepšího z dvojice Černošice – Poděbrady třetí duel. Ten by se hrál v neděli opět v Čáslavi.