Šestadvacetiletý obránce přichází zocelený pěti sezonami ve třetí nejvyšší soutěži – druhou ligu si zahrál za celkem pět klubů (82 zápasů, 5 gólů + 15 asistencí). Naposledy a nejdéle v dresu Bíliny, kde loni patřil mezi nejproduktivnější beky.

Z Mělníka si to Pokorný v roce 2009 poprvé namířil do extraligového dorostu Mladé Boleslavi. Za sebou má i několik zahraničních zastávek. Coby junior si vyzkoušel soutěže v zámoří a také na Slovensku, za Martin si připsal i sedm startů v tamní nejvyšší seniorské soutěži. V sezoně 15/16 se mihl v prvoligovém Mostě. Druhou nejvyšší soutěž krátce okusil také ve dvou norských klubech.

Návrat na soutok byl pro hráče od léta variantou číslo jedna, pokud by mu nedopadlo vhodné angažmá ve druhé lize. Na tu se sice začal připravovat v pražské Kobře, do sobotního mistrovského rozjezdu už ale nezasáhl.

„Na Kobře je momentálně přetlak hráčů kvůli spolupráci se Slavií. Neměl bych tam tolik prostoru, kolik bych vyžadoval," objasnil, proč upřednostnil krajskou ligu za svůj dřívější mateřský klub. „Kluky v kabině znám odmala. Těším se, že si s některými opět zahraju, a zkusíme to letos vyhrát," prohlásil.

Ostříleného obránce vítá i trenér Libor Stinka. „Rozhodl se po zkoušce na Kobře vrátit do mateřského klubu. Věříme, že nám svými zkušenostmi v zadních řadách pomůže," uvedl. Počet gólů inkasovaných v úvodních dvou kolech skutečně dává dost prostoru ke zlepšení.

„S pětibodovým startem jsem spokojený. Dali jsme dvanáct gólů, což je super, ale dostali devět. To nás trošku trápí a musíme na tom zapracovat," shrnul Stinka úvodní duely s Královým Dvorem (6:5 P) a Rakovníkem (6:4). Ten další čeká tým v sobotu na ledě tradičně silných Černošic…