V patnáctém kole krajské ligy mužů hostili mělničtí hokejisté celek z Benešova. Na začátku utkání měli navrch domácí. Ve čtvrté minutě nahodil na benešovskou branku kotouč T. Havel a Uhlík jej procedil mezi betony 1:0. Po pár minutách hry našel dlouhým lobem T. Fiala M. Příhodu, ten přešel přes bránícího benešovského hráče a střelou nad vyrážečku Uhlíka zvýšil na 2:0. V dobré situaci tři na dva trefil Uhlíka Kratochvíl jen do masky. Po polovině třetiny ujela do situace dvou na jednoho bratrská dvojice Tomáš a David Havlovi, David ale nezakončil přesně. O chvíli později se nepodařilo Uhlíka překonat ani Fedymyczovi, který se před ním ocitl zcela sám. V šestnácté minutě vyšachovali ve dvojnásobné početní výhodě Boháček, Novotný, Příhoda a T. Havel soupeřovu obranu tak, že posledně jmenovaný střílel do prázdné branky. Bohužel, v poslední chvíli se branka díky pohybu brankáře vychýlila ze svého místa a rozhodčí Pokorný rozpažil. Někdy v této chvíli došlo k situaci, která jakoby předznamenala další vývoj zápasu v rohu u bufetu narazil jeden z hostů D. Šubrta hlavou proti mantinelu a rozhodčí se tentokrát ani nenamáhal rozpažit a nechal v klidu pokračovat ve hře. V závěru třetiny zase začal vylučovat až příliš úzkostlivě. „Bohužel to vyšlo na domácí hráče a hosté dokázali dvě nabídnuté přesilovky využít. Oba góly vstřelil Holánek," uvedl Viktor Šebík z HC Junior Mělník. Třetina tak skončila remízou 2:2.

Hosté do druhé třetiny vstoupili s cílem vytlouci z utkání nějaké body a začali hrát velmi tvrdě, až na samé hraně pravidel a mnohdy i za ní. Jako první to ve svém obličeji pocítil D. Kratochvíl po zásahu Kotýnkovou holí za sebou nechal na ledě nehezkou krvavou skvrnu. Vyloučení Kotýnka na dvě plus dvě minuty potrestal T. Havel, když projel celým kluzištěm a krásně zavěsil do horního růžku 3:2. „Rozhodčí se rozhodl do tvrdé hry příliš nevstupovat a někde tam se přestal hrát hokej," řekl Šebík. Polovina utkání mohla přesto přinést další branku domácích, Fedymycz ale trefil jenom tyčku. Potom se hosté prosadili ze situace tři na dva, vyrovnávací branku vstřelil Janák 3:3. O minutu později mohl odpovědět T. Havel, proti jeho forhendovému blafáku ale vytáhl Uhlík svůj zákrok večera a betonem zastavil střelu do odkryté části branky. „Krátce potom pro Tomáše Havla toto utkání skončilo. Po nesmyslně tvrdém zákroku Bursíka za benešovskou brankou zůstal ležet s obnoveným zraněním a je otázkou, kdy a jestli vůbec se ještě v této sezóně do hry vrátí," zhodnotil Šebík.

V dalších minutách odešlo na trestnou lavici několik hráčů mimo jiné David Havel, který šel bratra pomstít a vyfasoval „desítku" za vražení na hrazení. Málo vídaná situace hry tří proti třem vyšla lépe hostům, kteří ujeli ve dvou proti osamocenému Vokurkovi. Do prázdné branky završil svůj hattrick Holánek 3:4.

Poslední třetina pokračovala v duchu té druhé hokej se moc nehrál, wrestlingovou vložku obstaral benešovský Janák. Ten se zcela mimo hru a puk rozjel proti M. Vočadlovi a v plné rychlosti jej trefil loktem do hlavy takovou silou, že se Vočadlo přetočil o 180 stupňů okolo vodorovné osy a do ledu narazil hlavou. „V hokeji existuje několik vážných likvidačních zákroků a konkrétně tento jeden byl přesně z této kategorie," dodal Viktor Šebík.

Domácí si přesto i v poslední části hry dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí. Šubrt sám před Uhlíkem neuspěl, stejně dopadl v dobré situaci i Fedymycz. Brankou neskončila ani spolupráce Příhody s Nesládkem, který se v závěru utkání kvůli ubývajícímu počtu zraněných útočníků posunul do útoku.

„Benešov po osmi zápasech bez výhry vybojoval plný počet bodů, bohužel pro Mělník je to za cenu čtyř zraněných hráčů a to nakonec asi mrzí více než samotná prohra," uzavřel Šebík.