Jelikož dosud vedoucí Česká Lípa doma překvapivě odevzdala body Benešovu, vyšvihli se hokejisté Junioru na úplné čelo dvacetičlenné skupiny.

Přestože hned v úvodu domácí diváky namlsal rychlým gólem Jakeš, byli v prvních dvou třetinách lepším mužstvem hosté. Domácí hráli zakřiknutě a soupeř je předčil bruslařsky i nasazením. Na straně Severočechů bylo i více brankových příležitostí, takže se skóre nedlouho po první přestávce otočilo.

Jakeš ale svou druhou brankou srovnal a ve třetí třetině se vyrovnala i hra. Přesto šli hosté do vedení Štverákem.

Mělničtí poté zabojovali a soupeře zamkli ve vlastním pásmu. Necelé čtyři minuty před koncem projel Roman Kala mezi hostujícími obránci a blafákem poslal svůj tým podruhé v řadě do prodloužení. V tom už domácí jasně dominovali, gólově se ale neprosadili. O bodu navíc rozhodla pátá série samostatných nájezdů, ve které se za Mělníka trefil znovu Jakeš, naopak hostující Beran proti Vokorkovi neuspěl.

Junior Mělník – HC Děčín 4:3 po SN

Branky: 2. Jakeš (Chamrád, Ambrož), 35. Jakeš (Boháček, Kašák), 57. R. Kala (M. Kala) – 23. Hříbal, 26. Postl (Zikmund, Novotný), 45. Štverák (Šnajdr, Filipovský). Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 – 0:0. Rozhodčí: P. Würtherle – Krátký, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Mělník: Vokurka (Šrámek) – Krejčí, Klaban – M. Kala, Boháček – Kašák, Drbohlav – Kalivoda, R. Kala, Nosek – Ambroz, Jakeš, Chamrád – Příhoda, David, Vach (Bříška, Freisler).