Mělník nakonec sice nepostoupil, ale i s totálně rozloženou obranou předvedl naprosto neuvěřitelný výkon.

V pátek s Budějovicemi Mělničtí odehráli jeden z nejtěžších zápasů v sezóně a bohužel prohráli.
Na domácím ledě pak včera remizovali 4:4. „O co zkušenější, větší a těžší byl náš soupeř, bylo takto odbojované utkání jedno z těch, na které můžeme být právem hrdí a bylo ozdobou naší vydařené sezóny," uvedl Viktor Šebík, HC Junioru Mělník.
Hokejisté tak rozhodně neskončili sezonu poraženi a do té nové budou vstupovat s patřičnou dávkou sebevědomí. „Sice jsme nepostoupili do druhé národní ligy, ale hráli jsme naprosto fantastický hokej do posledních minut," hodnotil výkon svých svěřenců hlavní kouč Jan Boháček.
Mělnická obrana se navíc těsně před postupem ze základní části kvalifikace téměř rozložila. Chybí jí pět hráčů základní sestavy a další dokonce nastoupil s horečkou. „Musím smeknout před našimi hráči, kteří drželi tým nad vodou a nevykašlali se na něj. Odešlo najednou pět obránců. Jeden mi oznámil, že už nechce hrát, jeden šel raději na matějskou, třetí tvrdil, že jde do práce, i když odjel na hory, čtvrtý šel do lesa na dřevo a pátý byl údajně nemocen," vyjmenoval Boháček.
Toto utkání bylo opravdu vrcholem celé kvalifikace a fanoušci Junioru jsou s výkonem hokejistů nad míru spokojeni. Jihočeši totiž neměli postup do poslední chvíle vůbec jistý, díky urputnosti a bojovnosti Mělníka se klepali až do konce o výsledek duelu, i když chyběli obránci. „Teď se nám oddělilo zrno od plev a ti hráči, co v kádru zbyli si zaslouží obrovský dík. Divákům se takový hokej podle mě musel líbit," řekl hlavní kouč.
Sezona teď pro hokejisty skončila a mohou si dopřát zaslouženého odpočinku. „Budeme teď chvíli odpočívat nemohu ty kluky moc přetěžovat, přeci jen také chodí do práce. Ale v létě už začneme trénovat. Budeme běhat a v srpnu pak naskočíme znovu na led," dodal Boháček.

HC David Servis – HC Junior Mělník 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Mikeš (Suchánek, Chaloupka), 13. Hanzal (Janda), 28. Suchánek (Šulčík, Zíka), 55. Cikán (Šperger, Macháček) – 4. Kašák (Fedymycz), 45. Chvátal (Příhoda). Vyloučení: 7-6, využití: 0-1, v oslabení: 0-0. Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Diváci: 551.
Mělník: Vokurka (K. Fiala) – Prejza, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, D. Havel, Šícha.

HC Junior Mělník – HC David Servis 4:4 (1:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Chvátal, 29. Vočadlo (Kubica, Šícha), 31. T.Havel, 52: Šubrt (Kašák) - 7. Trummer (Šperger), 25. Suchánek, 29. Šulčík, 53. Nedorost (Šperger, Trummer)

Vyloučení: 6-7, navíc Příhoda (Mělník) 10 minut za pokus o bodnutí špičkou hole, Nedorost (David servis) 10 minut za nesportovní chování a Šperger (David servis) 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku a dále do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 0-0, v oslabení 0-0. Rozhodčí: Kostourek - Žídek, Laczko. Diváci: 550.

Mělník: Vokurka (K. Fiala) - Prejza, Pokorný, Chvátal, Nesládek, Kubica, Novotný, Příhoda, Šubrt, T. Havel, Kašák, Douda, D. Havel, Fedymycz, Kratochvíl, Vočadlo, Šícha.