„Ať už nedělní zápas v Čáslavi dopadne jakkoli, mělnickému týmu patří velký dík za úspěšnou sezonu, která se musela mělnickým fanouškům líbit,“ napsal Viktor Šebík z HC Junior na klubový web po sobotním utkání.

Z duše nejspíš mluvil nejednomu z příznivců Mělníka. Domácí odveta byla opravdu parádním vyvrcholením sezony. Mělník do boje o prodloužení série sice špatně vstoupil, o to sladší byl ale konec. Junior dokonal obrat gólem v prodloužení.

Ze středečního prvního semifinále svěřenci kouče Škubala odešli bez vstřeleného gólu, což se jim stalo vůbec poprvé v sezoně, a za kratší konec tahali ještě v první třetině domácího klání.

Podepsal se na tom i rychle inkasovaný gól. Navrátil skórující ze skrumáže před Vokurkou poslal hosty do vedení už po čtrnácti vteřinách hry. Jako druhý ochladil náladu na tribunách mělnického zimáku Křišťan zakončující v 15. minutě mimo dosah Vokurky rychlou akci.

Snadný postup vítěze základní části, na který to v té chvíli vypadalo, ale Mělničtí ve druhé třetině odmítli. Jako už několikrát jim vyšlo hned úvodní střídání. Obranou pozapomenutý Petr Litera dostal po předešlém zákroku gólmana Svobody fůru času i na napodruhé už úspěšné zakončení – 1:2.

Oslavy z kontaktního gólu ještě ani neustaly, když domácí přispěchali s vyrovnáním. Albert Janele si mezi kruhy našel Kubicovu vyraženou střelu od modré a 99 vteřin po startu druhé části překonal Svobodu podruhé.

Změněný obraz hry přinesl do konce třetiny více šancí na straně domácích. Přetavit některou z nich se nepodařilo už jednou úspěšným střelcům, Davidu Havlovi, Šípkovi ani Stinkovi.

V závěrečné dvacetiminutovce byli blíže rozdílovému gólu gripeni. Mělník ale nejméně dvakrát výrazně podržel brankář Vokurka, který se po chybě spoluhráčů na útočné modré blýskl skvělým zákrokem i proti sólovému úniku soupeře.

Desetiminutové prodloužení hrané s pěti bruslaři na každé straně v přesilovce předčasně ukončil Petr Litera. Autor prvního gólu Mělníka parádní ranou od modré potrestal faul Navrátila na Davida Havla a prodloužil sérii o ještě jedno utkání. Na čáslavském ledě začne v neděli úderem 17 hodiny.

Podle Viktora Šebíka se v Mělníku hrálo jedno z nejlepších utkání sezony, v němž oba soupeři naznačili své možnosti. „Čáslav má velmi silný tým, který ukázal, že první místo v tabulce základní části nebylo náhodné a ambice na postup do vyšší soutěže jsou na místě. Omlazený mělnický tým, který celou sezonu sužovaly nemoci a zranění, naopak dokázal, že i za těchto podmínek mohou takto mladí hráči, kteří v mnoha případech nehráli žádnou vyšší soutěž, hrát dobrý hokej a být ostatním týmům více než vyrovnaným soupeřem,“ uvedl.

Ve stejném duchu se v neděli série dočkala i svého rozhřešení. Mělník se rozhodně nemá za co stydět….

Mělník - Čáslav 3:2 PP (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky a asistence: 21. P. Litera (Prejza, T. Havel), 22. A. Janele (Kubica, Šípek), 65. P. Litera (Cicvárek) - 1. Navrátil (Lang), 15. Křišťan (Kraučuk, Šulc). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 700.

Čáslav – Mělník 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky a asistence: 12. Bílek (Borovanský, Vlach), 23. Vlach (Borovanský), 33. Navrátil (T. Pipek), 45. Křišťan (Šulc), 44. Bílek (Vlach) – 29. Prejza (P. Litera), 43. Šubrt (P. Litera, T. Havel), 46. T. Havel (P. Litera, D. Havel). Vyloučení: 10:5, navíc Kraučuk (Čáslav) 5 + do konce. Využití: 1:3. Diváci: 635.

Na zápasy 2:1, postoupila Čáslav.