„V prvních chvílích to pro nás samozřejmě bylo zklamání, ale kdyby nám před sezonou někdo řekl, že skončíme na druhém místě, tak bychom mu sotva věřili. Takže celkově spokojenost," popsal značně rozpolcené dojmy hostů jejich manažer Viktor Šebík.

Možná ještě více než celková porážka v sérii mohl mrzet způsob, jak k ní v rozhodujícím utkání došlo. Domácím totiž po sobotní výhře 4:1 stačil na dokonání obratu jediný gól! Ten navíc padl z hole Noska už ve třetí minutě zápasu! „Šťastný odraz, haluz, která tam bohužel spadla," měli hosté jasno o své smůle, jež našla své pokračování i na opačné straně hřiště před brankářem Pospíšilem. „Měli jsme několik šancí, ale jinak dobře bránící domácí je se štěstím vychytali, stejně jako Vokurka ty rakovnické," potvrdil Viktor Šebík, že gól mohl zrovna tak padnout do domácí brány a v sérii dvou naprosto vyrovnaných mužstev byli šťastnější domácí.

Ti přitom nastupovali už do sobotního utkání s vědomím, že si nesmějí dovolit další zaváhání. Zřejmě i proto druhé finále alespoň podle ohlasů z hostujícího tábora zdaleka nenabídlo tak pohlednou podívanou jako to páteční v Mělníku. „Domácí hráči pečlivě bránili střední pásmo a nepouštěli nás do větších ofenzivních manévrů. Naopak nás nutili k chybám a ty dokázali i trestat," komentoval Viktor Šebík druhý zápas s tím, že branky většinou padaly po hrubkách mělnické obrany, ať už v rozehrávce, nebo v pokrývání protihráčů. Řadu dalších dobrých šancí domácích, včetně několika samostatných úniků, zlikvidoval Vokurka a dlouho držel naději na lepší výsledek. Vernekova přesná trefa po pohledné spolupráci celého útoku byla už jen čestným úspěchem.

Nejlepším zápasem série a dost možná i celého play-off tak zůstal v očích hostů rozhodně ten páteční domácí před vůbec nejvyšší diváckou návštěvou po obnovení činnosti A-mužstva v roce 2011. Atmosféra zápasu dala nejen vzpomenout na neslavnější časy mělnického hokeje, ale byla pro hráče tou nejlepší odměnou. A za celou sezonu, ve které bylo vše od čtvrtfinále jaksi nadplán, rozhodně zaslouženou…

Rakovník – Mělník 4:1
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.
Branky: 16. Douda, 23. Nosek, 39. Mikeš, 48. Vyskočil – 52. Vernek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 580.

Rakovník – Mělník 1:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0.
Branka: 3. Nosek. Rozhodčí: Dundr – Fühauf, Štechmüller. Vyloučení: 3:5, bez využití.
Konečný stav série: 2:1.

David Šubrt vyváží puk přes vlastní modrou čáru.