Dva náročné zápasy v pouhých třech dnech. Hokejisté Mělníka po sobotní porážce ve Velkých Popovicích vyválčili v domácím duelu s Královým Dvorem alespoň dva body. V zápase přitom prohrávali od úvodní minuty dvoubrankovým rozdílem.

Ještě než se stačili příznivci mělnických hokejistů ve sváteční pondělí usadit, prohrávali domácí 0:2. Zápas v té chvíli po pouhých dvaačtyřiceti vteřinách skončil pro brankáře Šrámka, který přepustil místo kolegovi Vokurkovi. „Ne, že by chyboval, ale nesáhl si na puk a měl ho dvakrát v bráně. Týmu jsme tak potřebovali dát nový impulz," komentoval rychlou výměnu domácí trenér Rostislav Příhonský, který si rozpačitý začátek vysvětloval „dekou" ze sobotního utkání v Popovicích. Tam hosté podle svých slov odehráli dobrý zápas, ale bez bodového efektu. „Rozhodčí nám neuznal gól na 4:4, pak jsme hned dostali na 5:3," našel trenér Mělníka zlomový moment sobotní porážky.

Tu další ale tým nedopustil. Ještě do konce úvodní třetiny svůj výkon zvedl a vstřelil i kontaktní gól. „Prakticky celý zápas jsme byli lepší, ale chybělo střelecké štěstí," objasnil Příhonský, proč si domácí museli na smazání ztráty počkat až do závěrečných minut a mezitím ještě soupeře z ojedinělé protiakce nechali skórovat na 1:3. „Kluci cítili sílu, zabojovali a vyrovnali," dodal.

O výsledku nakonec i přes značný počet šancí na domácí straně rozhodovaly nájezdy. Mělníku přitom stačilo proměnit jediný, aby stihl i tříbodovou výhru. Chvíli před koncem za stavu 3:3 totiž Tomáš Havel po faulu na svou osobu jel trestné střílení, bohužel pro domácí ovšem nepotvrdil pověst jednoho z nejlepších mělnických útočníků. V následné sérii Junior podržel brankář Vokurka a David Kratochvíl rozhodl.

Mělničtí tak z náročného víkendu vydolovali alespoň dva body. Na ty se v příštím utkání pokusí navázat v Rakovníku, na který ztrácí z osmého místa tabulky tři body. „Tým nyní ukázal svou sílu, že umí otočit zápas, i když nám to tam jednoznačně nepadá a lepí se nám smůla na paty. Hráči se ale nevzdali a urvali body. Věřím, že v Rakovníku to bude stejné," uzavřel Rostislav Příhonský.

Junior Mělník – HK Králův Dvůr 4:3 SN
Třetiny: 1:2, 0:0, 2:1 – 3:2.
Branky: 16.David (Boháček), 48. Příhoda (Boháček, Vernek), 52. Stinka (David).
Mělník: Šrámek (od 00:42 Vokurka) – Novák, Boháček, Prejza, Krejsa, Kulhánek, Stinka, Nový, Heran, David, T.Havel, Vernek, Příhoda, Šubrt, Vočadlo, Kratochvíl, Nesládek, Heran ml., D.Havel, Kotek.

Slavoj V. Popovice – Junior Mělník 6:3
Třetiny: 1:1, 3:1, 2:1.
Branky: 8. Havel (Příhoda), 31. Šubrt (Příhoda), 47. Havel (Šubrt, Příhoda).
Mělník: Šrámek (Horn) – Novák, Boháček, Krejsa, Prejza, Nový, Stinka, Heran, David, Havel, Vernek, Příhoda, Šubrt, Vočadlo, Kratochvíl.