Mělničtí zápas v Litoměřicích výborně rozehráli. V první třetině si vypracovali třígólový náskok, který ale laxní hrou v dalších dvou třetinách prohospodařili. V prodloužení se po chybě domácího gólmana Volkeho dostal k puku Jakeš a po jeho přihrávce strhl dvoubodové vítězství na stranu hostů Ambroz.

Hosté k utkání nastoupili bez Chamráda, který ještě není zcela fit i bez Vrzala (zranění z pátečního tréninku). V zápase se navíc zranil Buriánek (třísla), kterého zastoupil v prvním útoku Freisler.

Zajímavostí utkání byla dvě nařízená trestná střílení během dvaceti sekund v pětadvacáté minutě. Domácí Patzenhauer ani hostující Roman Kala ale nabídnutých šancí ke vstřelení gólů nevyužili.

Podle hostujícího trenéra Petra Brdičky byl zápas v zatím hladkém průběhu sezony prvním varováním. „Úvod zápasu byl z naší strany hodně rozpačitý. Ve druhé desetiminutovce jsme ale předvedli perfektní výkon a hru měli pevně v rukou. Kromě čtyř branek jsme měli další dvě tutovky. To ale asi byla chyba. Hráči přestali ve druhé třetině hrát v domnění, že se jim nemůže nic stát a zcela vypadli ze hry. Domácí toho využili až k vyrovnání v předposlední minutě. V prodloužení jsme dokázali potrestat chybu domácího gólmana a utkání jsme nakonec dovedli do vítězného konce.“

Litoměřice – Mělník 4:5 PP

Branky a nahrávky: 15. Buďa, 26. Myšík, 56. Buďa (Procházka), 59. Hubec (Buďa) – 14. Kalivoda (Buriánek), 16. Ambroz (Boháček, M. Kala), 19. David (Příhoda, Vach), 19. Kalivoda, 65. Ambroz (Jakeš). Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 4:9, navíc Volke (LT) a M. Kala (ME) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 524. Třetiny: 1:4, 1:0, 2:0 – 0:1. Mělník: Vokurka – Klaban, Krejčí, Boháček, M. Kala, Drbohlav, Kašák – Kalivoda, R. Kala, Buriánek (Freisler) – Ambroz, Jakeš, Bříška (Nosek) – Vach, David, Příhoda.