Mělník / Vrchol sezony 2. hokejové ligy v podobě play off je tady. Středeční porážka ve Velkém Meziříčí (6:1) odsunula Mělník na osmé místo a předurčila pro první kolo vyřazovacích bojů soupeře z Benátek nad Jizerou.
Tým ze sousedního Mladoboleslavska patří k tradičním účastníkům 2. ligy. V letošní 21. sezoně nasbíral vůbec nejvíc bodů (86) ze všech účastníků třetí nejvyšší soutěže.
První dva zápasy se uskuteční na půdě soupeře v sobotu a v neděli od 17 hodin. Do Mělníka se série hraná na tři vítězná utkání přesune v úterý 4. března s úvodním buly od 18 hodin. Pakliže série nebude rozhodnuta, odehraje se na soutoku o den později i čtvrtý duel. Když bude poté stav vyrovnaný 2:2, rozhodující zápas se bude hrát v sobotu 8. března opět na ledě lépe postaveného týmu, tedy Benátek (17 hodin).
Druhé kolo začne v úterý 11. 3. a ve středu 12. 3., a vzhledem k postavení v tabulce se v případě Mělníka bude opět nejdřív hrát na ledě soupeře. Mělnický zimní stadion by hostil až třetí (pátek 14. 3.) a případné čtvrté utkání (sobota 15. 3.).
Podle zcela stejného klíče se od 21. března uskuteční i třetí kolo play off, po kterém nejpozději 28. března zbudou ze společné skupiny Střed a Západ dvě neporažená mužstva. K nim se přiřadí vítěz play off moravské druholigové skupiny Východ. Tyto tři týmy si to v kvalifikaci rozdají systémem každý s každým doma a venku o dvě postupová místa do 1. ligy. Začíná se v pondělí 31. března a úspěšní by se měli radovat nejpozději v pátek 11. dubna.

Budou hrát za Jaroslava Helebranta

Úterní domácí duel mělnických hokejistů začne minutou ticha za Jaroslava Helebranta. Dlouholetý dobrovolný spolupracovník mělnického oddílu, který se při zápasech staral o časomíru, zemřel ve středu po dlouhé nemoci ve věku 54 let.
„Chtěli bychom mu vzdát hold co nejlepším výkonem. I když všichni víme, že proti Benátkám nemáme velké šance, na play off se moc těšíme. Chtěli bychom sérii co nejvíce zdramatizovat a případně se důstojně rozloučit se sezonou,“ poznamenal sekretář HC Junior Rostislav Příhonský a připomněl: „Třebaže se nám po novém roce v soutěži nedařilo, je třeba připomenout, že jsme cíl, kterým bylo play off, splnili. Navíc víme, co je třeba pro příště zlepšit.“
Na úterní zápas v Mělníku se dá očekávat velká invaze fanoušků z Benátek. Ti domácí by se neměli nechat zahanbit.