Mělník / V 9. kole prolínací části 2. ligy přijedou na led do města na soutoku potvrdit kvalitu chrudimští hokejisté. Značný respekt z dnešního soupeře je v Mělníku zcela na místě. Na webové stránce HC Junior s nadsázkou uvádějí: „Trenéři našeho týmu připravili pro soupeře z Chrudimi velké překvapení. Náš tým nastoupí v sestavě 2 – 2 – 2. Tedy se dvěma brankáři“.
Hrůzu nahání jak poslední výhry Východočechů 8:0 s Litoměřicemi a 10:0 na Kobře, tak vzpomínka na první vzájemné utkání v Chrudimi (7:0) a v neposlední řadě aktuální mělnická forma, která vychází z velkých problémů se sestavou.
Kdyby se domácí tým měl dostat z výsledkové krize zrovna proti Chrudimi, dalo by se to považovat za velký hokejový zázrak. Východočeši jsou totiž v nadstavbové části k nezastavení a s mužstvy skupiny Západ si prakticky dělají, co chtějí.
Jak prohlásil po posledním vítězství s Litoměřicemi asistent hostujícího trenéra Hostáka Jiří Zavoral, takováto utkání nemají pro jeho tým žádný význam. Proto i v dnešním duelu je jediným cílem jeho svěřenců jasné vítězství. Vždyť zvláště na ledě soupeřů se Východočechům neobyčejně daří – i střelecky.

(dom)