Ve výběru hostujícího trenéra Hostáka chybělo několik hráčů základní sestavy, kteří doléčovali drobné šrámy, nebo dostali volno. Přestože domácím, kteří mají dlouhodobě problémy se sestavou, nelze upřít bojovnost a nasazení, na zkušenějšího soupeře opírajícího se o hráče sextraligovými zkušenostmi to nestačilo.

Hosté šli do vedení dvěma slepenými góly na začátku druhé půle první třetiny. Těsně před sirénou ale napřáhl dva metry za modrou David a střelou do šibenice ukončil po 145 minutách chrudimskou neprůstřelnost (1:2). Tím se Středočeši dostali trochu do hry a chvíli drželi sfavoritem vyrovnanou partii.

V polovině utkání měl velkou příležitost na vyrovnání Vach, ale při Hrazdírovi stáli všichni svatí. Hned z protiútoku zvyšoval po přihrávce Bělohlávka Semorád – 1:3. O chvilku později vychytal Vokurka exligového Valka, ale o dvě minuty později už nestačil na opakovanou střelu Buchala. Ve 40. minutě snížil po samostatném nájezdu Vach na 2:4. Úspěšný střelec však nakonec zápas nedohrál a snaraženým zápěstím odjel do nemocnice kdalšímu vyšetření.

V úvodu poslední třetiny stačil ještě na pátý gól hostů odpovědět snížením na 3:5 Buriánek. Jeho nahození k překvapení všech skončilo za zády nejistého Hrazdíry.

Zlom nastal ve 46. minutě. Bělohlávek v oslabení zkušeně objel Vokurkovu branku a zasunul puk mezi betonem domácího gólmana a tyčí posedmé do sítě. Domácím pak nepomohlo ani následné střídání gólmanů. Za Houdkova záda proklouzly ještě dva puky.

Podle mělnického trenéra Petra Brdičky hráli hosté na půl plynu a zápas od začátku do konce kontrolovali. „První dvě třetiny jsme se soupeřem drželi přijatelný výsledek, vté třetí jsme udělali několik zbytečných chyb, kterých hosté využili ke vstřelení dalších branek. Naši hráči bojovali, ale to vtakových zápasech nestačí. Hokejovost byla na straně soupeře,“ uznal kouč, kterému zápas podle jeho slov alespoň poodhalil, jak který hráč na tom hokejově skutečně je.

Další koloodehraje HC Junior vneděli vJindřichově Hradci.

Mělník – Chrudim 3:9

Branky: 20. David, 40. Vach, 42. Buriánek – 11., 30. a 54. Semorád, 13. a 34. Buchal, 41. a 52. Valko, 44. a 46. Bělohlávek. Rozhodčí: Soldán. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 1:2, 1:5.

Mělník: Vokurka (46. Houdek) – Krejčí, Kotěšovský, Pešek, Cafourek, M. Kala, Novák – Vach (45. Fiala), R. Kala, Nosek – Příhoda, Pekárek, Kalivoda – Buriánek, David, J. Rousek.

Jaromír Hejna