Mělník – Nymburk 4:4 (sn 0:2)

Také ve druhém přípravném utkání hokejisté mělnického Junioru pouze remízovali. Utkání s dalším účastníkem II. ligy NED Hockey Nymburk mělo všechny znaky začátku sezóny. Obě mužstva jsou v plné tréninkové přípravě a na ledě to bylo hodně znát. Utkání se sice hrálo ve svižném tempu, ale na špatném ledě vázla kombinace a hráči obou mužstev si často vypomáhali fauly.

V první třetině byli domácí přece jen aktivnější. Jakeš od modré, dělovkou překvapil hostujícího gólmana Rückla, ale puk skončil těsně vedle tyče. Na druhé straně to s podobným výsledkem zkoušel, před Vokurkou zcela zapomenutý, Vacek. Jediný gól první třetiny dal ve dvanácté minutě Jakeš. Ten se nejlépe orientoval v závaru před hostující brankou. V závěru třetiny se při oslabení také pořádně zapotil domácí gólman Vokurka, ale puk za svoje záda nepustil.

V úvodu prostřední třetiny jeli R. Kala s Kalivodou na osamoceného obránce hostí, ale druhý jmenovaný se špatně trefil do přihrávky a jeho střela ke gólu nevedla. O chvilku později se ale domácí už mohli radovat, když se pohotovou střelou z úhlu trefil Vach, který se nevešel do týmu Benátek a v týdnu posílil mužstvo. Pak ale Mělničané doplatili na zbytečné vylučování a hosté dvě slepenými góly v přesilovkách vyrovnali.

V závěrečné třetině šli domácí gólem R. Kaly také v přesilovce znovu do vedení. V sérii dalších vyloučených pak už padaly góly výhradně jen v oslabení. Za hosty vyrovnal Martinec a vedoucí gól přidal Vondrlík. Za Junior vyrovnával dokonce ve dvojnásobném oslabení Příhoda, kterého do sóla vyslal přesnou přihrávkou obránce Klaban.

V následné střelbě trestných stříleních byli úspěšnější hosté. Za Houdkova záda se trefil jak Kadeřábek, tak i Škaloud, zatímco domácí Bříška ani Příhoda úspěšní nebyli.

„Bohužel utkání nesplnilo naše očekávání“, posteskl si po zápase s Nymburkem kouč domácích hokejistů po remíze s Nymburkem Petr Brdička.
„Chtěli jsme hrát hokej, ale byl z toho takový nějaký guláš. Vinu na tom měl jak nekvalitní led, tak i špatný sudí, který utkání nezvládl a pískal si na obě strany, co chtěl.
Výsledkem toho byla rozdrobená hra bez spádu s množstvím osobních soubojů u mantinelu.
Nemohu ani žádného z hráčů vyzvednout. Nehráli jsme dobře, čekal jsem lepší výkon, i když je pravda, že jsme do utkání šli z plné přípravy“, dodal domácí kouč.

Branky: 12. Jakeš (Vach), 23. Vach, 47. R. Kala (Freisler), 54. Příhoda (Klaban) – 29. Sladký (Bílek), 31. Topič (Sem), 51. Martinec, 52. Vondrlík (J. Kadeřábek).

Vyloučení: 15:13 (navíc Jakeš 10 min.) Využití: 1:2. Oslabení: 1:2. Třetiny: 1:0, 1:2, 2:2.

HC Junior: Vokurka (30. Houdek) – Krejčí, Vrzal, Cafourek, Boháček, Kašák, Klaban, Drbohlav, M. Kala – Chochola, R. Kala, Kalivoda – Vach, Jakeš, Freisler – Příhoda, Chamrád, Bříška – Borovský, Ambroz, Dobiáš.
Trenéři: Petr Brdička, Luboš Svoboda.