"Moji dva synové se věnují už nějakou dobu lednímu hokeji v týmu HC Letci Letňany. Mladší z nich a jeho spoluhráči tvoří na svůj věk výbornou partu. Tak jsme se rozhodli – já a tatínek jednoho z dalších mladých hokejistů - Jirka Cinka, že uspořádáme klukům malé regenerační soustředění. A když jsme se setkali i s podporou jejich trenéra Ladislava Kadaně, šli jsme do toho," vysvětluje Daniel Hnízdil.

Osmnáct kluků, narozených v letech 2005 a 2006, se tak čtyři dny pod odborným Hnízdilovým okem věnovalo hokejové regeneraci. Jen nezasvěcený člověk by se však domníval, že relax a regenerace znamenají pro hokejisty klidový režim.
„Kluci mají každý týden od pondělka do soboty běžně 9 tréninků, klidový režim tudíž není na místě, aby „nevypadli" z rytmu. A tak jsme jim v rámci hokejové regenerace připravili bohatý program, složený ze směsice různých sportů – od basketbalu, volejbalu, fotbalu a dalších sportů, přes výlet až po koupání na mělnickém koupališti," usmíval se Dan.

Bohatý program Hnízdilovými slovy v praxi znamenal čtvrteční podvečerní fotbalový miniturnaj, páteční dopoledne na hřišti za jedním z mělnických supermarketů, kde se věnovali různým míčovým sportům – basketbalu a házené, odpolední koupání na mělnickém koupališti a večerní fotbálek. Náplní sobotního dne měl být celodenní výlet, který však mladým hokejistům překazilo počasí. Procházkou si tedy prohlédli Mělník, zasportovali si na hřišti a byli se vykoupat na místním koupališti. Před táborákem s opékáním buřtů, které bylo už jen třešničkou na dortu, si ještě zahráli fotbal. Taky jejich hokejový trenér se za nimi byl na chvíli podívat.

Do vyprávění na téma „Soustředění" se čile zapojili i kluci, že kterých už na první pohled vyzařovalo naprosté nadšení. „Moc se nám tady líbilo, bylo to tu takové akční," vyjádřil svoje pocity Kuba Svoboda, hrající v hokeji na křídle. K jeho názoru se bez delšího přemýšlení připojili i hokejový centr Adam Vosmík a Filip Hnízdil, u kterého by se možná dalo očekávat, že bude na soustředění využívat tátovy přítomnosti. Opak byl však podle Filipa pravdou: „Tak to nebylo, táta byl spravedlivý a mohu říct, že mi rozhodně nenadržoval, byl spíš přísnější na mně než na kluky."

„S ubytováním jsme byli velice spokojeni," hodnotil Hnízdil. A kluci neváhali ho ihned doplnit. „Já osobně jsem byl překvapený, jak hezké tu bylo bydlení," zhodnotil bek Marek „Síťa" Sitarčík. „A moc dobře tady vařili," znělo ze všech stran. Konkrétní však byl snad jen Martin Bejček, hokejový obránce: „Nejvíc mi chutnal řízek s bramborami, i když i všechna jídla byla dobrá." „Hnízdo" ale neváhal a informace okolo stravy doplnil: „Kluci měli po celou dobu velké energetické výdaje, proto jsme dbali na to, aby strava byla hodnotná a hlavně aby dojídali nejen takové laskominy jako říkal Martin. Prostě několikrát se stalo, že jsme je museli i trochu pomoci, aby dojedli. Prostě jsme je i krmili."

S jídlem se na soustředění pojila i další zvláštnost. Vždy po obědech a večeřích mladí sportovci mezi sebou volili nejlepšího kamaráda, který měl privilegium obléci putovní zelené tričko a nosit ho do další „volby". "Kluci si mezi sebou volili toho, kdo byl podle nich v ten moment nejkamarádštější. Cílem tohoto našeho nápadu bylo tmelit partu a vzbudit mezi nimi vzájemný respekt," vysvětloval Hnízdil. Podle reakcí hokejových mláďat se jejich nápad setkal s pozitivní reakcí. Třeba Troša Godochkin byl tímto nápadem nadšen: „Ten nápad s tričkem se mi moc líbil. Přece jenom to byla i legrace, když ho oblékli i někteří menší z nás…"

Celkové hodnocení průběhu kratičkého soustředění bylo ze stran dospělých i mláďat vesměs pozitivní. Kluci se shodli, že by byli rádi, pokud by se tento způsob regenerace stal každoroční tradicí a mohli na Mělník za rok opět podívat. „Tak pokud bude zájem, nemám s organizací dalších podobných akcí ani v budoucnu problém, dokonce mám už teď v hlavě nápad, který by se mohl uskutečnit ještě do konce letošních prázdnin..... ale ten si ještě zatím nechám pro sebe,"
zhodnotil s úsměvem premieru regeneračního soustředění Dan Hnízdil. „Rozhodně je ale potřeba po ukončení poděkovat všem, kteří nám vyšli v našem konání vstříc – mělnickému kempu a FK Pšovka Mělník. Moc děkujeme a těšíme se na příště."

Jitka Švecová