V letošní sezoně mělničtí hokejisté narození v letech 1998 a 1999 válčí v Eliod lize mladšího dorostu. Ve skupině západ spolu s nimi nastupuje dalších jedenáct týmů z Prahy, Karlovarského, Ústeckého, Plzeňského a Středočeského kraje. Vítěz skupiny si zajistí účast v baráži o extraligu mladšího dorostu.

„Do sezony nastupujeme s velmi mladým týmem, jehož kostrou je loňské družstvo starších žáků, které si svými výkony a umístěním v žákovské lize vybojovalo účast v lize mladšího dorostu,"přiblížil Vojtěch Fiala, jeden z trenérů mělnických dorostenců. Jejich sestavu během letní soutěžní přestávky doplnilo několik hráčů přicházejících na hostování nebo střídavý start z extraligy mladšího dorostu. Přesto Vojtěch Fiala ve „dvouročníkovém" systému soutěže rozhodně nečeká pro svůj tým postavený s výjimkou několika hráčů na ročníku 1999 lehkou úlohu.

„Jak naznačila už přípravná utkání, naši hráči jsou dobře připraveni a plni očekávání z rozbíhající se sezony. Věřím, že letos odehrajeme spoustu kvalitních utkání a výkony týmu se odrazí i do příznivých výsledků pro mělnický hokej," vytyčil cíl družstva pro aktuální soutěžní ročník. Nejbližší zápas Mělničtí odehrají v neděli na domácím ledě proti béčku karlovarské Energie.