Po výprasku v Čáslavi se zmátořili automontéři z Mladé Boleslavi a jejich béčko nečekaně přemohlo sládky ze druhých Popovic 5:2.

Na východě se odehrál i gólově nejnafouknutější večírek víkendu, Poděbrady porazily Benešov 11:6. Třetiny tu byly jako noc a den: první vyhráli domácí 5:2, po druhé už ale Vodní lvi ztráceli jediný gól. Zlomil je až čistý hattrick Tůmy během 45. – 47. minuty! ještě víc střelecky řádil Jedlička. Ten už měl v 18. minutě v zápise čtyři góly a přidal ještě jeden navrch. „Ukázal, komu patří sobotní večer,“ usmíval se manažer poděbradského klubu David Kubát.

„Dobře jsme odehráli jen druhou třetinu. Výsledek je hrozivý, ale domácí nám dali lekci z produktivity. Někdy je lepší prohrát takovýmto výsledkem, než o jednu branku,“ řekl po utkání benešovský kouč Matej Ferančík.

V už zmíněném derby západu vyválčil Rakovník body ve Slaném, kde vyhrál 4:1. Pomohla mu úvodní šťastná branka, když si soupeř dal po teči vlastňáka, a také výborná obrana. „Když dostanete od tak kvalitního týmu jediný gól, je to také známka, že chytal výborně brankář,“ pochválil kouč Otakar Vejvoda rakovnického brankáře Burgra. Líbila se i velká kvalita zápasu, v němž stál proti trenérovi Vladimíru Kamešovi – oba zaznamenali největší úspěchy v Kladně.

To samé Miroslav Mach, aktuálně kouč Příbrami. Ta po dvou prohrách zabrala a porazila Kralupy. „Tři body jsou fajn, ale po příjemném začátku (Příbram brzy vedla 3:0) se z hokeje stal paskvil. Máme na čem pracovat,“ nebral si servítky někdejší skvělý kanonýr a později patnáct let kouč prvoligového Ústí.

Příbram (v bílém) porazila doma v krajské lize Kralupy 4:1
Hokejisté Příbrami vyhráli, ale musí se zlepšit

Krajská liga

13. kolo: Poděbrady – Benešov 11:6 (4., 8., 13., 18. a 56. Jedlička, 15. Pojkar, 34. Příhoda, 45, 46. a 47. Tůma, 57. Cafourek – 11. Dušek, 12. a 60. Kaňka, 24. Zderadička, 31. Fedoročko, 33. Stejskal), Ml.Boleslav B – V. Popovice 5:2 (14. Rovný, 22. Vondrlík, 32. Tregl, 34. Kysela, 46. Kollman – 8. Lacek, 34. Rejna), Příbram – Kralupy 4:1 (7. Kadič, 9. Gengel, 18. Mácha, 59. Pejsar – 54. Prášek), Králův Dvůr – Černošice 4:7 (15. a 60. Piovarči, 33. Veber, 39. Sagan – 12. a 46. Hofmeister, 15. a 28. Formánek, 16. Brejcha, 31. Šalamoun, 59. Krudenc), Neratovice – Mělník 1:8 (37. Pokora – 4. Šípek, 25. Macek, 26. Havel, 27. a 33. Havel, 35. a 47. Macek, 52. Šícha), Vlašim – Kutná Hora 3:2 (5. a 28. Svoboda, 47. Soukup – 30. Švejda, 55. Rudolfovský), Žabonosy – Čáslav 1:3 (4. Morkes – 1. Pipek, 16. Sladký, 52. Pipek), Slaný – Rakovník 1:4 (30. Sekerka – 14. Šroubek, 19. Okegawa, 25. Ságner, 49. Kratochvíl).

Krajská soutěž

13. kolo: Hvězda Kladno – Benátky n/J 5:4 PP, Rakovník B – Zlonice 3:7, Žebrák – V. Popovice B 10:2, Solopisky – Příbram 99 2:4, Sedlčany – Hořovice 3:4, Černošice B – Mníšek 3:7, Kolín B – Žilina 8:3, Sp. Příbram – Božetice 3:4.