Historicky první trénink mají za sebou členové nového hokejového klubu HC Buldoci Neratovice. Oddíl bývalého útočníka pražské Sparty Martina Chabady začíná s výchovou hokejistů od nuly. Jeho současnou náplní jsou hokejové tréninky a škola bruslení pro děti (chlapce i dívky) narozené v roce 2006 a mladší. Premiérová sezona odstartovala na ledě neratovického zimního stadionu uplynulou sobotu dopoledne, ve stejném termínu se skupina bude na hodinu a čtvrt pravidelně scházet každý týden.

„Řekli jsme si, že v Neratovicích, kde bývala dobrá mládežnická družstva, znovu založíme hokejový klub, aby se děti netoulaly po ulicích nebo neseděly u počítače. Hlavním cílem je naučit je základní věci, které patří ke sportu," přiblížil Martin Chabada, který v Neratovicích zároveň i vede hokejovou školu, zrod oddílu, v němž se prozatím zaměřují na práci s přibližně šestiletými dětmi. „V tomto věku všichni začínají. Nejsme ale uzavřená skupina. Pokud bude mít někdo chuť se naučit bruslit, tak u nás má možnost. Za každou novou tvář, která se objeví a zalíbí se jí to, budeme jen rádi."

Buldoci, pro které se Martin Chabada nakonec rozhodl při hledání jména klubu pro jejich pověstnou zarputilost, se zatím budou scházet pouze k tréninkům. Zápasy jsou zatím hudbou budoucnosti. Jak vzdálené? „Chtěli bychom, ale letos to určitě nebude. Na prvním tréninku se sešlo patnáct dětí, z toho sedm stálo na bruslích poprvé v životě. Nejdříve chceme zábavnou formou naučit bruslit a zápasy zatím vůbec neřešíme."

Každopádně v Neratovicích chtějí založit novou tradici mládežnického hokeje, každoročně pořádat nábory a jít sezonu od sezony, aby jednotlivé kategorie přibývaly a pokud možno na sebe navazovaly. „Rádi bychom přilákali mládež nejen z Neratovic, ale také z okolních vesnic. Do budoucna bychom se také rádi spojili s některou školou, ve které by mohla fungovat sportovní třída," představuje majitel mistrovských titulů se Spartou a zkušeností z několika zahraničních lig svou vizi. „Záležet bude na tom, jak se vše podaří a s jakým se setkáme ohlasem. V dlouhodobém horizontu bychom samozřejmě rádi dali do kupy mančaft a hráli nějakou soutěž," dodal Martin Chabada. On sám mimo jiné i kvůli organizaci klubu momentálně svou hráčskou kariéru opět přerušil.