„Na stadionu se začalo chladit, od příští neděle už bude ledová plocha v provozu,“ potvrdil Jiří Krejsa mladší, který má organizačně na starosti kategorii hobby, zatímco tu s vyšší úrovní elite řídí Petr Pokorný.

„V týdnu ještě budeme řešit všechna hygienická opatření, týmům, kterých se do obou kategorií přihlásilo patnáct, je budeme upřesňovat,“ dodal Jiří Krejsa.

Oproti loňskému ročníku se na základě poptávky účastníků v Mělníku rozhodli navýšit počet zápasů. V hobby se po dvoukolovém systému každý s každým tabulka rozdělí na dvě nadstavbové skupiny, v rámci nich týmy nastoupí k dalším třem zápasům. Finalový večer pak nabídne čtyři souboje o konečné umístění. Celkový vítěz bude korunován 22. srpna a může se těšit alespoň na symbolickou cenu v podobě malého sudu piva.

V kategorie elite, které se mohou účastnit i bývalí registrovaní hokejisté (nejvýš po druhou ligu – a ti minimálně po pěti letech) spolu s účastníky rekreačních soutěží, si sedmička celků zahraje dvoukolově každý s každým a čtyřka nejlepších i play-off.

Na samotných speciálních pravidlech zápasů hraných na zmenšeném hřišti s nízkými brankami a čtyři na čtyři bez gólmanů se proti minulosti nic nemění.